Zarządzeniem Wójta Gminy Chorkówka Andrzeja Konieckiego, Urząd Gminy w Chorkówce (jako jedyny w powiecie i jeden 
z nielicznych w województwie i kraju) utworzył publiczny rejestr zawartych umów. Rejestr podpisanych od 1 lipca umów zostanie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej.
Utworzenie rejestru umów to odpowiedź na wniosek przesłany przez redaktora naczelnego portalu chorkowka.net początkiem czerwca br.: [SiPU-ZM] Wniosek o utworzenie rejestru umów w Gminie Chorkówka. Na odpowiedź wójta nie trzeba było długo czekać.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy informuję, że rejestr taki zostanie utworzony z dniem 1 lipca br. Utworzenie rejestrów będzie miało na celu umożliwienie mieszkańcom społecznej kontroli wydawania publicznych pieniędzy. Rejestr będzie zawierał umowy zawarte od 1 lipca 2015r. - poinformował w przesłanym piśmie Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki. Wszystkie jednostki organizacyjne zostaną zobowiązane do prowadzenia rejestrów umów we własnym zakresie - dodał wójt.

Rejestr wszystkich umów zawartych w formie pisemnej (z wyłączeniem umów o pracę i innych z zakresu spraw kadrowych) przez Urząd Gminy w Chorkówce - Gminę Chorkówka będzie dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej. Znajdą się w nim wyszczególnione wszystkie umowy wraz z numerem, datą zawarcia, nazwą podmiotu z którym umowę zawarto, terminem realizacji, przedmiotem umowy oraz wartością umowy. Rejestr będzie aktualizowany systematycznie, raz w miesiącu.

Stworzenie i opublikowanie rejestru umów w BIPie zwolni gminę z obowiązku każdorazowego udostępniania takich informacji na wniosek, zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz zapewni transparentność w wydawaniu środków publicznych.

Dotychczas niewiele gmin w Polsce zdecydowało się na utworzenie rejestru umów.

~asxdA

06-07-2015 22:54 6 11

[quote name="obserwator34"]antoni czekamy na link !!!!!!! , Adolf widać jak tępą osobą jesteś , po pierwsze to nie gminy strona (chorkowka net)2 cytowane słowa nie padły z st P WÓJTA !!!!!! itd , proponuje troszeczkę ale to troszeczkę !!!!!!!!!! zdrowego ROZSĄDKU .[/quote]
Znów obrażasz ludzi Boguś. co cie tak ciagnie do tej władzy. co ty z tego mmasz/?
Odpowiedz

~obserwator34

06-07-2015 22:28 7 4

antoni czekamy na link !!!!!!! , Adolf widać jak tępą osobą jesteś , po pierwsze to nie gminy strona (chorkowka net)2 cytowane słowa nie padły z st P WÓJTA !!!!!! itd , proponuje troszeczkę ale to troszeczkę !!!!!!!!!! zdrowego ROZSĄDKU .
Odpowiedz

~Adolf

06-07-2015 15:54 9 11

Dziwne dlaczego Gmina potrafi się tylko chwalić swoimi sukcesami zmałpowanymi od innych,a nie napiszą prawdy o całej reszcie co się w Gminie wyprawia.W żywe oczy kłamać,Wójtowi nie przystoi.Twierdzi że danych osobowych nie udostępnił nikomu.Oglądając film z zebrania w Draganowej odnoszę inne wrażenie,co Sołtyska sfotografowała,czy przepisała sobie dane -proszę wytłumaczyć jak można to zrobić bez udostępnienia.WSYD albo 6ugmhProkurator
Odpowiedz

~seska

04-07-2015 18:27 7 4

To zapodaj link do tego rejestru
Odpowiedz

~antoni

03-07-2015 16:03 10 7

W Gminie Jedlicze już od paru lat jest taki rejestr . Nic nowego
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.