Kolejną odznaczoną osobą przez kapitułę, tym razem w kategorii "Sport", została siatkarka Magdalena Jurczyk.
W środę, 5 lipca, Magdalena Jurczyk odwiedziła burmistrza Dukli, wykorzystując czas pomiędzy zgrupowaniami. Burmistrz Andrzej Bytnar wręczył medal i dyplom, a kwiaty Zenon Leńczyk, z inicjatywy którego Magdalena Jurczyk została nominowana.

W sezonie 2018-2019 w Grupie Azoty PWSZ Tarnów. Lata 2019-2020 spędziła w KS Energetyk Poznań. Występy w Energetyku Poznań zakończyły jej przygodę w I ligowych zespołach. W sezonie 2020-2021 występowała już w Tauron Lidze w zespole Joker Świecie, gdzie zagrała w 22 meczach zdobywając 189 punktów: w tym 8 zagrywką, 62 blokiem i 119 atakiem.
Od sezonu 2021 Magdalena Jurczyk wraca na podkarpacie w rodzinne strony i występuje w zespole DevelopRes Bella Dolina Rzeszów, gdzie jest podstawową zawodniczką na pozycji środkowej. Wraz z zespołem DevelopRes Bella Dolina w roku 2021 zdobyła Superpuchar Polski, a w roku 2022 Puchar Polski. Jej bardzo dobra gra zaowocowała powołaniem w kwietniu 2022 roku do reprezentacji Polski. Uznana została również za najlepszego sportowca powiatu krośnieńskiego roku 2022 na arenie krajowej.