27 października w sali gimnastycznej Gimnazjum w Zręcinie odbył się Turniej Piłki Halowej O Lampę Ignacego Łukasiewicza. Imprezie, której organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zręcinie, patronował Zakład Robót Górniczych Krosno Sp z o.o.
W turnieju wzięli udział reprezentanci siedmiu szkół z terenu naszej Gminy Chorkówka: Zespołu Szkół w Kopytowej, Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej, Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej, Szkoły Podstawowej w Draganowej, Szkoły Podstawowej w Faliszówce, Szkoły Podstawowej w Żeglcach i Szkoły Podstawowej w Zręcinie (dwa zespoły).

Imprezę rozpoczął dyrektor szkoły organizującej zawody, Mirosław Guzik, który przypomniał zawodnikom podstawowe reguły gry oraz zwrócił uwagę na zasady fair play.
Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. W grupie I znalazły się reprezentacje szkół w Świerzowej Polskiej, Kopytowej, Szczepańcowej i Zręcinie. Grupę II stanowiły drużyny ze szkół w Faliszówce, Żeglcach, Draganowej i Zręcinie. W finale spotkały się zespoły, które zwyciężyły w swoich grupach.

Wszystkie spotkania sędziował pan Ryszard Pękala - sędzia OZPN w Krośnie.
I miejsce i Lampę Ignacego Łukasiewicza zdobyli młodzi sportowcy z Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej. Miejsce II i Małą Lampę wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Faliszówce. III miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej
w Żeglcach. Pozostałe miejsca zajęły kolejno zespoły ze szkół w Szczepańcowej, Kopytowej, Draganowej oraz w Zręcinie. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy.

W trakcie turnieju wyłoniono też trzech królów strzelców oraz najskuteczniejszego bramkarza. Królowie strzelców – Patryk Tłuściak z Faliszówki, Bartłomiej Młocek ze Świerzowej Polskiej oraz Damian Szczur z Kopytowej, otrzymali etui na płyty CD, zaś Jakub Szydło ze Świerzowej Polskiej, najskuteczniejszy bramkarz, otrzymał nagrodę książkową.

W czasie przerw między meczami zawodnicy mieli okazję zapoznać się z historią oraz działalnością Zakładu Robót Górniczych w Krośnie. Turniej przebiegał w miłej, choć gorącej atmosferze, a jego uczestnicy przestrzegali zasad rywalizacji fair play.