Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący citroenem w Zręcinie. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.
Wczoraj (05.09) około godz. 20, na ul. Łukasiewicza w Zręcinie, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

- Według wstępnych ustaleń, kierujący citroenem podróżując w kierunku Dukli, miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u jadącego za nią zgłaszającego. W chwili, gdy kierujący zatrzymał swój samochód na parkingu w rejonie Domu Ludowego w Zręcinie, zgłaszający podszedł do niego i przez odsuniętą szybę, wyciągnął kluczyk ze stacyjki citroena, skutecznie uniemożliwiając kontynuowanie podróży - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 47-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

- Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.