Ponad 60 zarzutów usłyszała nieuczciwa właścicielka punktu poboru opłat w Zręcinie. 32-latka przyjmowała od klientów pieniądze na poczet opłat rachunków, nie przekazując jednak należnych środków wierzycielom. Podejrzanej grozi kara nawet 8 lat więzienia.
Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przerwali nieuczciwy proceder związany z działalnością punktu poboru opłat w Zręcinie. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że 32-letnia właścicielka punktu pobierała od swoich klientów wpłaty gotówkowe na poczet uregulowania rachunków, bądź realizacji określonych przelewów, po czym nie przekazywała środków do właściwych podmiotów gospodarczych.

Klienci dokonywali opłat m.in. za wodę, prąd, gaz, telefon, ale także regulowali należności wynikające z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, nie mając świadomości, że pieniądze nie docierały na właściwe konta bankowe.

Nieuczciwa działalność 32-letniej kobiety naraziła klientów jej biura na poważne konsekwencje. Poza koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat za nieterminowe regulowanie rachunków, użytkownicy pojazdów podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu OC zostali narażeni na wysokie kary finansowe oraz perspektywę znalezienia się na liście dłużników. Dotkliwą konsekwencją mogła być również konieczność pokrycia przez sprawcę kolizji wszystkich szkód powstałych w wyniku spowodowania zdarzenia komunikacyjnego.

Ponadto, w toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kobieta przywłaszczała wpłaty, które darczyńcy przekazywali m.in. na rzecz leczenia ciężko chorych dzieci oraz wspierające różnego rodzaju fundacje dobroczynne.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nieuczciwej 32-latce ponad 60 zarzutów. Wobec podejrzanej zastosowano zabezpieczenie majątkowe na poczet grożącej jej kary oraz pokrycia ewentualnych roszczeń pokrzywdzonych przestępstwem.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a oszukanych osób może być znacznie więcej. Podejrzanej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.