Groźnie wyglądające zdarzenie na drodze w Zręcinie zarejestrowała kamera w samochodzie naszego Czytelnika. Przesłał nam krótki filmik ku przestrodze innych.
Wczoraj informowaliśmy o kolizji, do której doszło po godz. 16 w Zręcinie na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Kościelnej. Na szczęści nikomu nic się nie stało (czytaj więcej: Kolizja w Zręcinie na skrzyżowaniu).

Kolejną niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera w samochodzie naszego Czytelnika. Do zdarzenia doszło około 2 godziny później, także w Zręcinie na ul. Łukasiewicza. Niewiele brakowało, a na przejściu dla pieszych potrąconych zostałoby dwoje młodych ludzi.

Na filmie widać, jak oczekują one na przejście przez pasy. Po dostrzeżeniu zatrzymującego się samochodu naszego Czytelnika spoglądają w drugą stronę. Widząc w oddali zbliżający się terenowy samochód pewnie wchodzą na pasy będąc pewnym, że on zwolni. Jego kierujący jednak niedostatecznie obserwował drogę i w ostatniej chwili rozpoczął hamowanie. Zablokowane koła terenówki nie dały możliwości zmiany toru jazdy samochodu, który zatrzymał się dopiero na pasach. Na szczęście młode osoby w ostatniej chwili odskoczyły aby uniknąć potrącenia. Na filmie widać jak kierujący terenówką po zatrzymaniu się na pasach "odkłada" telefon od ucha.

WIDEO

(data i godzina widoczna na filmie jest nieprawidłowa)

Kierowcom przypominamy, że należy zachować szczególną uwagę przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych.