Przez dwie godziny uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą 19 szkół, które odpowiedziały na zaproszenie Zespołu Szkół w Zręcinie i wzięły udział w minigiełdzie.
W piątek 6 marca z Zespole Szkół w Zręcinie obyła się piąta edycja Minigiełdy Szkół.

- Od 5 lat organizujemy mimigiełdę szkół aby wyjść na przeciw oczekiwaniom uczniów. Zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe, a wcześniej ponadgimnazjalne, z Krosna i powiatu krośnieńskiego - mówi Paweł Przetacznik, dyrektor Zespołu Szkół w Zręcinie.

Przez dwie godziny uczniowie z terenu gminy Chorkówka (i nie tylko) mogli zapoznać się z ofertą 19 szkół, które odpowiedziały na zaproszenie.

- Szkoły nie odmawiają nam udziału, z wielką przyjemnością przyjeżdżają do Zręcina i prezentują coraz to bogatszą ofertę edukacyjną dla naszej młodzieży. Również rodzice mogą przyjechać i zapoznać się z tym, co oferują szkoły ponadpodstawowe. Szczególnie jest nam miło jeżeli ofertę szkół prezentują nasi absolwenci. Widać, że tutaj czują się dobrze i wracają w innej roli - aby zaprezentować swoim młodszym kolegom szkoły do których uczęszczają - dodaje Paweł Przetacznik.

Każda ze szkół stara się w oryginalny sposób przyciągnąć zwiedzających.

Ich przedstawiciele wręczali nie tylko ulotki i foldery. Były też pokazy mody średniowiecznej, musztry paradnej i pierwszej pomocy. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i skosztować przepysznych słodkości.

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.