W niedzielę 12 stycznia odbyło się XVI Spotkanie Opłatkowe w Parafii Zręcin.
Organizatorem spotkania była parafia w Zręcinie wraz ze wspólnotami działającymi przy parafii i Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych w Zręcinie.

XVI Spotkanie Opłatkowe w Parafii Zręcin

XVI Spotkanie Opłatkowe w Parafii Zręcin rozpoczęło się tradycyjnie, czyli od mszy świętej w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. proboszcza Wacława Sochy. Po nabożeństwie jego uczestnicy udali się do Domu Ludowego w Zręcinie gdzie po przywitaniu gości i odmówieniu modlitwy, był czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem.

Życzenia zebranym złożył Przewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Borcz, Radna Sejmiku Joanna Bril i etatowy członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Monika Subik.

XVI Spotkanie Opłatkowe w Parafii Zręcin

Na scenie z jasełkami a przed sceną w chórze wystąpili i zaśpiewali uczniowie klasy II i III z Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej. Uczniów przygotowały nauczycielki: Magdalena Lipińska, Beata Gefert, Jolanta Wenc, Maria Dorobek, Ewa Bieszczad i Agata Samborowska-Zajdel.

Tuż po nich z kolędami i pastorałkami wystąpił Zespół Śpiewaczy "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej pod kierownictwem Marii Żołna i Zespół Śpiewaczy "Nadzieja" ze Zręcina pod kierunkiem Grzegorza Radomskiego. Kolędę zaśpiewała także Prezes Stowarzyszenia FIS w Zręcinie Ewa Kłos.

XVI Spotkanie Opłatkowe w Parafii Zręcin

W trakcie spotkania podawane były ciepłe dania, kawa, ciasto i napoje. Spotkanie poprowadził kierownik z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce Bogusław Pacek.

XVI Spotkanie Opłatkowe w Parafii Zręcin

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.