Policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami Zespołu Szkół w Zręcinie. Funkcjonariusz omówił zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzemocy oraz zagrożenia wynikające z eksperymentowania ze środkami odurzającymi.
W piątek krośnieński policjant mł. asp. Tomasz Czelny spotkał się z w uczniami Zespołu Szkół w Zręcinie. Policjant mówił o zasadach bezpieczeństwa: w ruchu drogowym, w kontakcie z osobami obcymi oraz wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Rozmawiał z uczniami o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informował również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy. Mundurowy mówił o realizowanych programach profilaktycznych oraz odpowiadał na pytania związane z bezpieczeństwem.

Podsumowując spotkanie funkcjonariusz omówił konsekwencje niewłaściwego korzystania z internetu. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z publikacji w internecie prywatnych zdjęć oraz zawierania wirtualnych znajomości z obcymi osobami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.