W Zręcinie odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża a także z okazji zakończenia działalności Gimnazjum im. Jana Pawła II.
W środę 30 maja w Zręcinie odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża a także z okazji zakończenia działalności Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zręcinie, której przewodniczył gość specjalny uroczystości ks. abp. Mieczysław Mokrzycki - Metropolita Lwowski, sekretarz papieża Jana Pawła II i Benedykta XVI. Po mszy uczestnicy udali się najpierw na cmentarz parafialny gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze przy dębach pamięci ks. majora Mieczysława Janasa i majora Karola Szopy, pomniku z tablicą upamiętniającą poległych mieszkańców Zręcina w I i II wojnie światowej i grobie pioniera przemysłu naftowego Ignacego Łukasiewicza a następnie w towarzystwie Gminnej Orkiestry Dętej z Krościenka Wyżnego do gimnazjum.

Kolejnym punktem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie okolicznościowej tablicy w budynku gimnazjum a ostatnim program artystyczny w wykonaniu uczniów. Wręczono także nagrody zwycięzcom powiatowego międzygimnazjalnego konkursu historycznego. Przed rozpoczęciem części artystycznej okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor gimnazjum Paweł Przetacznik.

Wspominając rocznice dyrektor podsumował także 19-letnią działalność placówki którą kieruje. - Cieszymy się z obecności przedstawicieli władz, bliskich nam instytucji, emerytów, nauczycieli, zaproszonych kapłanów, rodziców, uczniów oraz wszystkich dostojnych gości. Serdecznie dziękuję za przybycie. Z okazji naszego jubileuszu chylę czoła przed wszystkimi, którzy na rzecz oświaty pracują. Niech te życzenia, które płyną dzisiaj nie będą li tylko wysublimowanymi komplementami, pustymi słowami ale prawdziwym podziękowaniem i oznaką szczerej życzliwości - mówił.