Dzięki Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w Zręcinie zorganizowano Piknik Edukacyjny.
W warsztatach i pokazach z m.in. chemii, fizyki, animacji i kryminalistyki wzięli udział uczniowie w ramach Pikniku Edukacyjnego jaki odbył się w sobotę 2 grudnia w Zręcinie. "Święto nauki w Zręcinie" bo tak nazywał się piknik zorganizowali studenci z Rzeszowa, Sandomierza i Lublina w ramach programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki", którego autorem i fundatorem jest Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności. Służy on wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach.

święto nauki w Zręcinie

Sale lekcyjne Szkoły Podstawowej w Zręcinie zamieniły się na kilka godzin w miejsca doświadczeń fizycznych, chemicznych i laboratoria. -Zajęcia prowadzone są w sposób warsztatowy, uczestnicy mogą zadawać pytania, mogą brać czynny udział w pokazach i sami przeprowadzić eksperymenty. W każdej dziedzinie uczestnicy mogą znaleźć coś dla siebie - mówi Lidia Śmigiel, Ambasador Programu PROJEKTOR. Studenci poprzez pacę w grupie mogli nabyć nowe doświadczenia które przydadzą się im w przyszłej pracy zawodowej.

święto nauki w Zręcinie

Zorganizowany w szkole po raz pierwszy Piknik Edukacyjny spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem uczniów. - Chcieliśmy znieść alternatywne formy nauki i udało się - mówi Mirosław Guzik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zręcinie. - Mimo niesprzyjającej pogody dzieci bardzo chciały przyjść do szkoły i chętnie biorą udział w zajęciach. Zaprosiliśmy do udziału również mieszkańców miejscowości.

święto nauki w Zręcinie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.