W Zręcinie odbyły się Gminne uroczystości obchodów 98. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.
Gminne uroczystości obchodów 98. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości odbyły się dziś w Zręcinie a rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Uroczysty charakter mszy podkreśliła obecność wielu pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej OSP z Iskrzyni.

Uroczystości w Zręcinie

Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu parafialnym gdzie pod pomnikiem z tablicą upamiętniającą poległych Zręcinian w I i II wojnie światowej złożono wieńce, kwiaty i symboliczne znicze.

W sali sportowej gimnazjum odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zręcinie oraz laureatów Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Po części artystycznej na wszystkich zebranych czekały słodkości oraz ciepłe posiłki przygotowane przez uczniów i pracowników szkoły. W korytarzu można było obejrzeć także wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Eksploracyjno- Historyczne "Galicja".

Uroczystości w Zręcinie

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, nauczyciele i pracownicy szkół, instytucji publicznych, przedstawiciele lokalnych środowisk, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć.

Zobacz zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.