W Zręcinie odbyły się Gminne uroczystości obchodów 98. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.
Gminne uroczystości obchodów 98. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości odbyły się dziś w Zręcinie a rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Uroczysty charakter mszy podkreśliła obecność wielu pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej OSP z Iskrzyni.

Uroczystości w Zręcinie

Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu parafialnym gdzie pod pomnikiem z tablicą upamiętniającą poległych Zręcinian w I i II wojnie światowej złożono wieńce, kwiaty i symboliczne znicze.

W sali sportowej gimnazjum odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zręcinie oraz laureatów Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Po części artystycznej na wszystkich zebranych czekały słodkości oraz ciepłe posiłki przygotowane przez uczniów i pracowników szkoły. W korytarzu można było obejrzeć także wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Eksploracyjno- Historyczne "Galicja".

Uroczystości w Zręcinie

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, nauczyciele i pracownicy szkół, instytucji publicznych, przedstawiciele lokalnych środowisk, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć.