17 września w Zręcinie w kolejną rocznicę agresji ZSRR na Polskę odbył się pieszy rajd upamiętniający tamte wydarzenia.
Rajd rozpoczął się od wystąpienia jednego z jego organizatorów - Wojciecha Żurkiewicza. Przypomniał on okoliczności wybuchu II wojny Światowej, agresji ZSRR na Polskę a także akcji dywersyjnej pod kryptonimem Pensjonat przeprowadzonej w Jaśle przez polskie podziemie.

Uczestnicy pieszego rajdu wyruszyli spod krzyża partyzanckiego zlokalizowanego przy ul. Przylaski w Zręcinie. Trasa obejmowała częściowo szlak którym podążali uwolnieni z jasielskiego więzienia żołnierze Armii Krajowej.

Wideo

Wyprawa zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Zobacz zdjęcia

~z Żeglec

20-09-2016 22:45 4 3

Brawo Wy! :)
Odpowiedz

~Obywatel

19-09-2016 09:04 3 2

[quote name="klin"]a Urząd Gminy śpi, ważne są tylko dożynki, biesiada karpacka i imprezy gdzie się można nażreć i napić...
Jeszcze dwa lata, wytrzymamy...[/quote]Bo to organizuje Zurkiewicz a to nie jest bohater z ich bajki. Jeszcze dwa lata wytrzymamy...
Odpowiedz

~klin

19-09-2016 06:34 2 3

a Urząd Gminy śpi, ważne są tylko dożynki, biesiada karpacka i imprezy gdzie się można nażreć i napić...
Jeszcze dwa lata, wytrzymamy...
Odpowiedz

~miszkaniec

18-09-2016 08:15 2 2

Ogrodzenie cmentarza woła o pomstę do nieba,wstyd że nikt się tym nie zajmie,nie wystarczy budować pomniki,trzeba jeszcze zadbać o ich otoczenie,ten piękny wygląd ogrodzenia poniża całą wioskę i tych co tam leżą.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.