Damian Żołna ze Zręcina wystąpił w wyemitowanym w poniedziałek odcinku teleturnieju "Jeden z Dziesięciu".
Jeden z dziesięciu to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w polskiej telewizji. Emitowany jest od 22 lat na antenie TVP2 a jego prowadzącym od początku jest Tadeusz Sznuk.

W wyemitowanym w poniedziałek odcinku wystąpił mieszkaniec Zręcina Damian Żołna. Aby dostać się do programu wcześniej musiał przejść eliminacje które odbyły się w Warszawie a podczas których wypełnia się kwestionariusz informacyjny i odpowiada na pytania z takiego samego zakresu jak w programie. Odpowiedni pułap dobrych odpowiedzi kwalifikuje do udziału w teleturnieju.

Jak zdradził nam Damian nagranie odcinka odbyło się w maju br. w ośrodku TVP S.A. w Lublinie. Damian wylosował pierwsze stanowisko, dzięki swojej wiedzy przeszedł pierwszy etap i znalazł się wśród trzech finalistów odcinka którzy w drugiej turze zachowali przynajmniej jedną szansę. W finale niestety zdobył tylko 21 punktów ale już sam udział w teleturnieju i wejście do finału należy uznać jako sukces i ciekawą przygodę. 6 odcinek 94 edycji wygrał Jakub Majewski - student z Warszawy, zdobył 91 punktów.

- Do gry zachęcił mnie nieżyjący już dziadek, który wcześniej widząc jak odpowiadam na pytania stwierdził że powinienem tam pójść, najtrudniejsze byłe emocje - przyznał po nagraniu odcinka.

Wywiad z uczestnikami finału można obejrzeć pod adresem: http://www.tvp.pl/rozrywka/teleturnieje/jeden-z-dziesieciu/wideo/wywiad-odcinek-6-edycja-94/26802144

Gratulujemy!