Na 30-letni dorobek Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Zręcin składa się wysiłek wielu działaczy, zawodników, trenerów oraz osób tworzących niepowtarzalną atmosferę wokół sportu w Zręcinie.
Chociaż oficjalnie klub działa od 1986 roku, to pierwsze wzmianki o stadionie piłkarskim pochodzą z okresu istnienia dworu w Zręcinie a kolejne z okresu przed II wojną światową. - W latach 50-tych i 60-tych działał klub który należał do wiejskiej ligi. Zachowało się zdjęcie potwierdzające te fakty z 1964 roku - mówił Wojciech Żurkiewicz, przybliżając historię klubu. - W kolejnych latach piłkarze ze Zręcina zasilali okoliczne kluby - Karpaty Krosno, Przełęcz Duklę, LKS Głowienkę, Jasiołkę Świerzowa Polska, Nafciarza Bóbrka, Błękitnych Żeglce czy Victorię Kobylany.

Pomysłodawcą, inicjatorem powstania klubu i pierwszym prezesem był Jacek Czechowicz. Pierwsze mecze Tęcza Zręcin rozgrywała w Żeglcach i Świerzowej Polskiej z powodu braku stadionu. Pierwszym przeciwnikiem w meczu o punkty była Zorza Łubienko, z którą Tęcza zremisowała 3:3 a wszystkie bramki zdobył grający trener Kazimierz Guzik. Kolejnymi prezesami Tęczy byli Władysław Kurek, Mieczysław Baraniecki, Zbigniew Jabłecki, Krzysztof Kozak, Władysław Kurek, Jan Foremny, Władysław Kurek, Zbigniew Jabłecki, Marek Trybus i Wojciech Żurkiewicz. Obecnie prezesem Tęczy Zręcin jest Daniel Bałuka.

Obchodzony w sobotnie popołudnie jubileusz działalności klubu, stanowił okazję do podsumowania dorobku, oraz podziękowań osobom, które na przestrzeni minionych lat przyczyniły się do jego rozwoju. Wręczono odznaczenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej, wręczali je: Wojciech Sokołowski - członek Zarządu Podkarpackiego ZPN; delegat Związku na Walne Zebranie PZPN w Warszawie, Robert Pieszczoch - wiceprezes Okręgowego ZPN w Krośnie oraz Bogusław Szczurek - Przewodniczący Komisji Odznaczeń Podkarpackiego ZPN.

Brązowa odznaka "Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej":
1. Grzegorz Adamik
2. Daniel Bałuka
3. Sebastian Gruszka
4. ­­­­Krzysztof Kozubal
5. Andrzej Kurzydło
6. Jan Rodzinka
7. Tomasz Woźniak
8. Michał Żołna

Srebrna odznaka "Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej":
1. Adam Adamczyk
2. Ryszard Fijałkiewicz
3. Stanisław Gładysz
4. Marek Trybus
5. Janusz Waliszko
6. Jan Żołna
7. Józef Żurkiewicz
8. Wojciech Żurkiewicz

Złota odznaka "Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej":
1. Bogdan Misiak
2. Ryszard Prętnik

Brązowa Honorowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej:
1. Jan Foremny

Srebrna Honorowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej:
1. Tomasz Guzik

Zobacz zdjęcia

~mieszkaniec

10-08-2016 11:37 4 4

Po raz kolejny pytam działaczy Tęczy za co dostaje medale Jan Foremny on nigdy nie grał w piłkę po prostu się ślizgał
Odpowiedz

~szczęśliwy

09-08-2016 12:13 5 2

PORTAL OŻYŁ, CHWAŁA BOGU
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.