11 śmiałków, mimo lejącego się z nieba żaru, wyruszyło na trasę I Biegu pamięci ks. prałata Jerzego Moskala w Zręcinie.
I Bieg pamięci ks. prałata Jerzego Moskala rozpoczął się od modlitwy nad grobem, zmarłego w 2015 roku, wieloletniego proboszcza parafii w Zręcinie, prywatnie wielkiego miłośnika sportu. - Jeszcze jako młody człowiek grał w piłkę nożną i siatkówkę. W późniejszych latach bardzo się interesował sportem. Do ostatnich tygodni swojego życia był zainteresowany tym co się dzieje w sporcie - tak wspomina ks. prałata Jerzego Moskala ks. dr Wacław Socha, obecny proboszcz parafii w Zręcinie. Przy okazji wspomina ciekawostkę z życia prałata - Jego ulubioną dyscypliną sportową którą bardzo kochał był boks. Zdarzało się że wstawał w nocy i oglądał transmisję.

Zawodnicy walczyli nie tylko z dystansem ponad 5 km, ale również wyjątkowo dokuczliwym upałem. Termometry pokazywały w cieniu ponad 35 stopni. Na trasie organizatorzy przygotowali punkty regeneracyjne z wodą. Start biegu usytuowany był obok kaplicy cmentarnej a meta na stadionie piłkarskim Tęczy Zręcin.

Klasyfikacja końcowa:
1. Jan Rodzinka (00:25:26)
2. Radosław Pacoń
3. Dariusz Błażejowski
4. Sebastian Gruszka
5. Sławomir Kukulski
6. marzena Moskal
7. Adam Przybysz
8. Michał Szymański
9. Mateusz Kurowski
10. Andrzej Wasłowicz
11. Bartłomiej Wasłowicz
12.Grzegorz Gądela

Organizatorem biegu był Klub Biegacza "Athletic" Zręcin. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu.

Zobacz zdjęcia

~kibi

17-07-2016 20:21 1 3

Brawo wszystkim organizatorom za zorganizowanie biegu !!!
Odpowiedz

~wyspa

30-06-2016 00:03 3 2

BOKS????? Czy raczej POKER!!! Chociaż poker mimo że jest grą nie jest uważany za dyscyplinę sportową. W przeciwieństwie do brydża sportowego!!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.