Po kolizji w Zręcinie poszkodowany odjechał z miejsca zdarzenia. Kiedy zatrzymali go policjanci okazało się, że jest kompletnie pijany.
W niedzielę 5 czerwca przed południem policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie najechali na zdarzenie drogowe w miejscowości Zręcin (Gmina Chorkówka).
Ustalili na miejscu, że kierująca Fordem Focusem podczas włączania się do ruchu z ulicy Nadbrzeżnej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Nissanowi Micra, na skutek czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Pomimo, że Nissan został uszkodzony odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Świerzowej Polskiej a następnie skręcił na Szczepańcową - miał uszkodzony bok a w przednim kole brakowało powietrza z powodu zgiętej felgi.

Kiedy policjanci ustalali okoliczności zdarzenia kierujący Nissanem nadjechał od strony Świerzowej Polskiej, funkcjonariusze podjęli krótki pościg i zatrzymali go w Zręcinie na ul. Łukasiewicza, nieopodal przystanku. - Okazało się, iż ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 54-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy - informuje asp. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Kierującą Fordem Focusem ukarano mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej.