Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dwukrotnie kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. 61-letni mieszkaniec Krosna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a na poczet grożącej kary dokonali tymczasowego zajęcia pieniędzy w kwocie 5 tys. zł.

W poniedziałek około godziny 21. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krośnie odebrał zgłoszenie od mieszkańca Zręcina o nietrzeźwym kierującym. Niezwłocznie na wskazane miejsce zdarzenia przy ul. Lwowskiej w Krośnie został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze zastali tam dwóch mieszkańców Zręcina, którzy udaremnili dalszą jazdę kierującemu samochodem toyota avensis. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna przyjechał na parking pod sklepem, po czym wysiadł z samochodu. Jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę i zawiadomili policję. Policjanci wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec Krosna. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.

Następnego dnia, po godzinie 16. na ul. Niepodległości w Krośnie policjanci z Zespołu Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Krośnie ponownie zatrzymali kierującego toyotą. Tym razem badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli pojazd i zatrzymali pijanego kierowcę.

W środę 61-letni mieszkaniec Krosna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Na poczet grożącej mężczyźnie kary policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5 tys. zł. We czwartek prokuratura wydała postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym.