Zręciński zespół Angel’s Sorrow znalazł się wśród 10 najlepszych zespołów na Podkarpaciu i ma szansę zagrać na Cieszanów Rock Festiwal z takimi gwiazdami jak m.in. Coma, Pidżama Porno, Kukiz i Piersi oraz Elektryczne Gitary.

To ogromny sukces dla zespołu. W ramach eliminacji wystąpi przed gwiazdą wieczoru zespołem Enej.

Kolejnym ważnym wydarzeniem jest koncert charytatywny Projekt Ponad Stylem na którym wystąpi 20 czerwca w Krośnieńskim RCKP prezentując swój nowy utwór.

Zespół Angel's Sorrow został założony 26 września 2008 roku przez Pawła i Rafała Argasińskich oraz Damiana Muszyńskiego po rozpadzie formacji Our Sins. Na początku działalności ustalono, że tworzona będzie muzyka w klimacie gothic metalowym, łącząca przeciwności: delikatność kobiecego wokalu i ciężki, męski growl; melodię klawiszy oraz ostre gitarowe riffy. Skład bardzo szybko został uzupełniony przez drugiego gitarzystę - Kamila Stokłosę. Problem było znalezienie odpowiedniego klawiszowca i wokalistki. Jednak w kwietniu 2009r. do zespołu dołączyli Liwia Limberger oraz Paweł Żołna, którzy uzupełnili wakujące stanowiska w zespole.

Kolejnym etapem było zarejestrowanie dema o tytule "Lost Soul" w brzozowskim studiu nagrań, w czerwcu 2009 r. Jakiś czas później zespół opuścił Kamil Stokłosa. Dalsza działalność miała być kontynuowana w składzie 5-osobowym, z jedna gitarą. Następnym materiałem zarejestrowanym, tym razem w krośnieńskim studiu, był singiel "Scars of Desolation", który znalazł się na charytatywnej składance "Projekt Ponad Stylem". Po wielu zagranych koncertach nadszedł czas na nagranie albumu, który zatytułowany został "Scarlet Tears". Odbyło się to w sierpniu 2010r. na Słowacji, w bardejwoskim studiu "Herstek".

Angel's Sorrow


Następnym, bardzo ważnym wydarzeniem dla zespołu, był występ przed legendą polskiego gothic metalu - zespołem Artrosis w listopadzie 2010r. 7 maja 2011 roku skład opuszcza Liwia Limberger z powodu braku zaangażowania w zespole, a jej miejsce zajmuje wokalistka operowa Olga "Karry" Agafonova. Jednakże zbyt duża odległość miejsc zamieszkania zadecydowała o jej odejściu. Następnie do zespołu powróciła Iza Borek-Kubit, co zaowocowało ukończeniem albumu o tytule "Whisper Of The Evil". 21 stycznia 2012 r. z zespołu odchodzi jeden z założycieli, Damian Muszyński, a jego miejsce zajmują wokalista i gitarzysta Adrian Mięsowicz oraz basista Adrian Jarosz. W tym składzie miało miejsce wiele koncertów, przede wszystkim trasa koncertowa United Metal Tour (Wrocław, Katowice, Kraków). Tworzony był też nowy materiał różniący się znacznie od pierwotnego stylu. Jednak w czerwcu niedawno przybyli członkowie odchodzą ze składu z powodu odmiennych gustów muzycznych, a także braku porozumienia. Ciągłe zmiany personalne skłoniły zespół do powrotu do pierwotnego składu i stylu muzycznego, który istniał niemal od samego początku.

Do tej pory owocem działalności zespołu są:
3 studyjne albumy, kilkadziesiąt zagranych koncertów, w tym 2 występy przed zespołem Artrosis, 4 miejsce i nagroda publiczności na festiwalu "Rock Alert" w Lubartowie, uczestnictwo w charytatywnym koncercie "Projekt Ponad Stylem" oraz wiele innych.

Angel's Sorrow


Skład zespołu:
Liwia Limberger (Liv) - wokal
Damian Muszyński (Bzyk) - growl, bas
Paweł Argasiński (Argas) - gitara
Paweł Żołna (Żołnierz) - klawisze
Piotr Rysz (Ryszard) - perkusja