Nieskoszona trawa, nierówności, brak piasku a do naprawy większość urządzeń - tak w dużym skrócie wygląda plac zabaw i rekreacji w Zręcinie. To efekt 'zabawy' dorosłych amatorów dziecięcych uciech.
Wiele komentarzy pojawiło się po informacji o planowanej budowie siedmiu nowych placów zabaw w Gminie Chorkówka. Czytaj tutaj: https://www.chorkowka.net/chorkowka/2769-powstanie-siedem-nowych-placow-zabaw.

Wśród nich takie o fatalnym stanie otwartych placów zabaw. Jeśli będą odstraszać tak jak w Zręcinie to naprawdę szkoda pieniędzy na tego rodzaju inwestycje. Najpierw należy wyznaczyć kogoś kto będzie utrzymywał porządek takiego placu. - napisał m81. Sprawdziliśmy jak dziś wyglądał ten plac zabaw.

Oto co zastaliśmy: nieskoszona trawa, nierówności, śmieci, brak piasku. W fatalnym stanie albo zniszczone są urządzenia, jedno z nich zagraża nawet bezpieczeństwu bawiących się dzieci. Taki stan to na pewno nie efekt zabaw najmłodszych.Zdecydowanie lepiej wygląda plac zabaw w Świerzowej Polskiej otwarty nieco ponad rok temu.
Trawa jest skoszona za to zalega brudny piasek w piaskownicy i uszkodzone są linki w małpim gaju. Teren jest nieogrodzony.Nasuwa się pytanie czy tak będą wyglądać po dwuletnim użytkowaniu place zabaw które mają powstać.