Metropolita przemyski ks. abp. Adam Szal 30 sierpnia poświecił nową kaplicę na cmentarzu parafialnym w Żeglcach.
Początku budowy kaplicy cmentarnej sięgają roku 2016. Wówczas to powstał społeczny komitet budowy, w skład którego weszli mieszkańcy Żeglec i Chorkówki. Na czele komitetu stanął Stanisław Sajdak. Członkowie mocno zaangażowali się w działania, które w przeciągu czterech lat pozwoliły na sfinalizowanie inwestycji. Nadzór inwestorki nad zadaniem sprawował Wacław Zajdel.

30 sierpnia nową kaplicę cmentarną poświęcił metropolita przemyski ks. abp Adam Szal. Uczestniczący w uroczystości wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski wręczył pamiątkowe grawertony ks. proboszczowi Janowi Luchowskiemu, Stanisławowi Sajdakowi, Piotrowi Liwoszowi oraz Markowi Banasiowi, jako wyraz wdzięczności za szczególne zaangażowanie w działania związane z budową kaplicy.

Wójt podziękował też ks. arcybiskupowi za przewodniczenie w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żeglcach mszy św. odpustowej, podczas której młodzież z tej parafii oraz z parafii Kopytowa przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Zdjęcia z uroczystości:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.