Warsztaty genealogiczne z Damianem Nowakiem w Żeglcach.
W sobotę 9 grudnia w Domu Ludowym w Żeglcach odbędą się warsztaty genealogiczne z Damianem Nowakiem.

Spotkanie połączone z warsztatami genealogicznymi adresowane jest do osób chcących rozpocząć badania nad genealogią i historią własnej rodziny oraz tych, którzy te poszukiwaniu już rozpoczęli. W jaki sposób i gdzie poszukiwać informacji o własnych przodkach? Jak korzystać z zasobów archiwalnych państwowych i kościelnych? Jak konstruować drzewo genealogiczne? Czy nowe technologie są pomocne w prowadzeniu poszukiwań? Warsztaty będą okazją do poznania tych i wielu innych zagadnień, a także spotkania ludzi o podobnej pasji.

Damian Nowak (ur.1982), Bieczanin, kulturoznawca. Zajmuje się genealogią i demografią historyczną, dziejami architektury galicyjskiej (świeckiej i sakralnej), sztuką sepulkralną oraz stosunkami wyznaniowymi w Galicji. Od 1998 roku związany ze Stowarzyszeniem Magurycz, które od ponad 25 lat aktywnie działa na rzecz ochrony sztuki sepulkralnej i architektury sakralnej na obszarze Galicji. Autor kilkunastu artykułów, reportaży i zarysów monograficznych miejscowości Galicji i Podola. Od roku 2013 prowadzi firmę specjalizującą się w opracowywaniu źródeł historycznych, a w szczególności w badaniach i poszukiwaniach genealogicznych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów dawnej Galicji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc nieograniczona. Brać udział mogą nie tylko mieszkańcy sołectwa Żeglce, ale również mieszkańcy innych miejscowości.

Serdecznie zapraszamy - zdobyta wiedza na pewno się przyda.

Zapisy telefoniczne pod nr tel. 504 180 438 lub na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/903860256457417/ podając imię i nazwisko oraz miejscowość.

~sylwek

04-12-2017 19:45 2 3

Fajna sprawa. Szkoda, że nie będę mógł się pojawić. Może jakaś relacja on-line albo nagranie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.