Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żeglcach obchodziły w sobotę jubileusz 65-lecia działalności. Uroczystość połączona została z XI Biesiadą Kół Gospodyń Wiejskich.
Tegoroczna, XI Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Chorkówka odbyła się wczoraj w Domu Ludowym w Żeglcach. Impreza była świetną okazją do uczczenia jubileuszu 65-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Żeglcach.

65-lat KGW Żeglce

Na uroczyste spotkanie do Domu Ludowego przybyły panie reprezentujące niemal wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich działające w gminie a także reprezentanci gminnych stowarzyszeń. Było też wielu innych gości na czele z wicestarostą Adolfem Kasprzykiem, wójtem Gminy Chorkówka Andrzejem Konieckim i przewodniczącym Rady Gminy Maciejem Sekułą. Imprezę poprowadził dyrektor GOK Bogusław Pacek.

65-lat KGW Żeglce

Historię ruchu kobiecego działającego od 1951 roku w Żeglcach przypomniała obecna przewodnicząca KGW Halina Kochańska, która z wielkim zapałem przewodniczy organizacji od 2005 roku. W swoim przemówieniu podsumowała dotychczasową działalność koła i przypomniała najważniejsze momenty z 65-letniej historii.

WideoSzczególnym momentem spotkania było uhonorowanie różami i dyplomami byłych prezesek i najstarszych członkiń żegleckiego koła. Były kwiaty, gratulacje, prezenty i życzenia dalszego rozwoju od gości. Był też toast, smaczny poczęstunek i okolicznościowy okazały tort.

65-lat KGW Żeglce

Jak co roku, miłym akcentem spotkania było złożenie wszystkim przewodniczącym Kół Gospodyń Wiejskich podziękowań za całoroczny trud i zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnych społeczności.

65-lat KGW Żeglce

Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy muzyce na żywo przeplatana zabawami.

65-lat KGW Żeglce

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: