Wieczór i noc z 5 na 6 stycznia w Szkole Podstawowej im. Karola Klobassy – Zrenckiego w Żeglcach zostały poświęcone czytaniu.

Było to już kolejne spotkanie, podczas którego uczniowie mogli wysłuchać fragmentów nowo zakupionych książek w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Młodsi (klasy 0-III) słuchali tekstów czytanych przez przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich, OSP i absolwentów Szkoły. Ponadto uczniowie wykonywali prace plastyczne związane z przeczytanymi tekstami, poznawali Szkołę w nocnych podchodach i szukali rozwiązań zaszyfrowanych zagadek.

Czytanie w Żeglcach


Starsza grupa rozpoczęła spotkanie z książką o godzinie 20 od wysłuchania fragmentów "Nowych przygód Mikołajka". Brali udział w różnych konkursach związanych z treścią tekstu. Mogli nawet porównać książkę z ekranizacją. Obserwowali różne doświadczenia i eksperymenty przygotowane specjalnie na tę okazję. Późnym wieczorem w zimowej scenerii zapalono ognisko. Większość uczniów spędziła tę noc w Szkole. Nazajutrz, po wspólnym śniadaniu, pod opieką rodziców, wrócili do domów.

Zobacz zdjęcia: Wieczór z książką w Żeglcach

.

~gość2016

09-02-2016 20:35 10 6

Co to taka cisza na portalu? Ferie jeszcze sie u nas nie zaczęły
Odpowiedz

~ot i co

09-02-2016 19:44 8 7

Też się kiedyś zastanawiałam dlaczego ten portal zamilkł. Czy to dobrze?- chyba nie, ale to jest moje zdanie. :-x
Odpowiedz

~anioł

04-02-2016 23:18 8 8

Lepiej poczytać baśnie ! Ten portal zamilkł . Nikt nawet nic nie pisze ? Tak dobrze ? Czy tak żle ? Pozdrawiam tych co tu zaglądają ;-) m57an
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.