6 stycznia w sali Domu Ludowego w Żeglcach odbyło się spotkanie jasełkowo - opłatkowe.

Ten nastrój wszystkim się udziela, ogarnia serca, dusze radością szczęścia i wesela i czystych wielkich wzruszeń (K. Chojecka)
Tymi wzruszającymi słowami 6 stycznia 2016 roku rozpoczęło przedstawienie jasełkowe połączone z wspólnym śpiewaniem kolęd i łamaniem się opłatkiem.

Na wszystkich, którzy zjawili się tego wieczoru w Sali Domu Ludowego w Żeglcach czekała krótka inscenizacja jasełek w wykonaniu mieszkańców miejscowości. Dość nowoczesny występ przypadł do gustu widowni, wbrew obawom organizatorów. Niektóre kwestie bezpośrednio dotyczyły problemów mieszkańców naszego sołectwa, jak choćby budowa chodnika i nowych latarni. Po występie każdy mógł skosztować tradycyjnego żurku wigilijnego przygotowanego przez panie z KGW oraz zadowolić podniebienie czymś słodkim. O duchowy wymiar uroczystości zadbali księża pełniący posługę w parafii; ksiądz wikary odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, natomiast ksiądz prałat odmówił modlitwę, pobłogosławił opłatki i złożył wszystkim życzenia.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, a wśród gości znaleźli się; ksiądz prałat Jan Luchowski, ksiądz wikary Daniel Odor, Radny Żeglec pan Tadeusz Malik, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Klobassy – Zrenckiego pan Roman Skowron, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej pan Jan Wierdak, Prezes LKS „Błękitni” Żeglce pan Tomasz Gunia, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich pani Halina Kochańska. Warto dodać, że na widowni znalazło się szerokie grono osób spoza miejscowości.

Chcielibyśmy podziękować serdecznie wszystkim za przybycie oraz szczególnie tym którzy poświęcali swój czas by przygotować inscenizację jasełek i pomogli w zorganizowaniu uroczystości. Jednak tak liczna widownia jest dla nas znakiem, że warto się starać i organizować kolejne przedsięwzięcia.

Zobacz zdjęcia: Spotkanie jasełkowo - opłatkowe w Żeglcach

.

~anioł

20-01-2016 23:38 4 4

Niech Anioly Świete .... zostaną tu z nami . aNIOŁEK to nie kukła !!!
Odpowiedz

~WINCENTY PURCHAWA

16-01-2016 22:21 5 4

szogun ma racje bo Tadek pierwszy od nas jezdzil za granice i widział jak maja bogatsze kraje i jaka jest zabudowa.No i wybudowal taki piękny dom ludowy ze Żeglce mogą się poszczycić na cala okolice. A panie z KGW maja bardzo eleganckie ubranka co tez jest zasluga TM bo się wystaral zarówno o material jak i o uszycie.
Odpowiedz

~wilhelm ignacy pięta

15-01-2016 14:47 6 5

Wielka szkoda,że nie zdążył zdobytych za granicą doświadczeń wdrożyć u nas.
Proszę sobie tylko wyobrazić grecką zabawę i niemieckie bogactwo.Żyć nie umierać.
Odpowiedz

~szogun

15-01-2016 11:33 5 5

ważne żeby panu sołtysowi nie zabrakło pomyslow do działania. pan radny zjezdzil europe i widział jak funkcjonuje ludność czy w Niemczech czy w grecji i chciał u nas to wdrazac.
Odpowiedz

~julian

14-01-2016 22:06 4 4

Kochani wreszcie nasza wioska zaczęła żyć.......działa kilka osób.....sołtys i rada wiedza kto....to są osoby które poważnie traktują swoje wyzwania ...działania.....nie potrzebne są spory wyzwiska czy dopiekanie jeden drugiemu...pomóżmy tym co działają i chcą cokolwiek zrobić....im naprawdę trzeba pokazać pomocną dłoń......bądźmy ludźmi i szanujmy miejsce gdzie mieszkamy.....a Panu Sołtysowi i kilku dosłownie kilku osobom z jego najbliższych współpracowników ku chwale wioski ....wielkie dzięki......ludzie zacznijmy działać!!!!!!
Odpowiedz

~Ignaś Patyk

14-01-2016 19:23 4 5

w tym Nowym Roku pragnę życzyć sobie i Wam, żeby tym ludziom się dalej chciało i dalej działali na rzecz wioski, a tym, którym się nie chce, żeby nie komentowali i nie przeszkadzali w czynieniu dobra. A tym, co udają, że są mądrzy i wypowiadają się tylko tutaj albo na podobnych portalach, żeby swoją niesamowitą wiedzę ze wszystkich dziedzin uwydatnili np. na rzecz rozwoju wioski. I to chyba na tyle, jeśli chodzi o marzenia na 2016!
Odpowiedz

~mykola panczuk

14-01-2016 18:31 7 5

ludzie a o co tu się spierać wies jest w dużej poprawie i radny tez cos w tym ma wielki udział. a jak teraz jest pomijany i nikt mu nie powie dziekuje to mu nie jest wesoło. ja bym tez się obrazil i każdy z was tak samo.
Odpowiedz

~rodrigez velascez

14-01-2016 11:00 6 4

no coz nie znam pana radnego prywatnie tylko oficjalnie. zdarzylo mi się z nim zamienic pare slow jak wybieral podatek czy przy innych okazjach. nie robi wrazenia napastliwego ani intryganta. a wręcz z pasja wypowiada się jak bardzo lezy mu na sercu dobro wioski.
Odpowiedz

~apolinary dzięgiel

14-01-2016 10:41 5 8

Odetchnąłem z ulgą,bo te zarzuty nie dotyczą Tadzia.
Odpowiedz

~samabrona

14-01-2016 10:12 5 2

[quote name="rodrigez velascez"]kto jest bez winy niech rzuci kamien. może ten pan radny nie jest taki zly skoro reprezentuje nasza wies już tyle lat. a i wygląd ma i prezencje i paznokcie czysye. i odezwac tez się potrafi madrze i merytorycznie. wstydzcie się już z ta krytyka. rodrigez[/quote]
Kamieniem rzucał nie będę, jak byłem mały, dostałem od taty łomot, mimo iż kamieniem rzucił kolega a nie ja. Nie chodzi o to czy radny jest zły czy dobry ( można być dobrym człowiekiem ale złym radnym). Nie chodzi również o to czy ma czyste paznokcie ( znam takich co mają czyste paznokcie a ich jedynym zajęciem jest wystawanie pod sklepem, znam również takich co nie mają zbyt czystych paznokci ale za to ciężko pracują). Nie chodzi również o to czy potrafi się mądrze i merytorycznie odezwać.
Radny powinien rozmawiać z ludźmi, wysłuchać ich poglądów i przyjąć ich punkt widzeniu lub wytłumaczyć dlaczego nie podziela ich zdania. Radny powinien łagodzić konflikty a nie być ich powodem. Radny powinien zająć stanowisko po dokładnym zapoznaniu się ze sprawą, a nie postępować tak jak kiedyś „ Ja towarzysze wiem co dla Was jest najlepsze”. Radny powinien szanować innych, nawet jak mają inne poglądy i głosowali na kogoś innego. Nie powinien obrażać się na ludzi, którzy byli kontrkandydatami w wyborach. Nie powinien odwracać głowy na widok osób nie głosujących na niego. Radny powinien być przedstawicielem całej wioski a nie tylko tej części która na niego zagłosowała!
Odpowiedz

~honoriusz cybuch

13-01-2016 20:11 4 7

Chyba żaden radny nie ma tak elegancko skrojonego garnituru.
Odpowiedz

~rodrigez velascez

13-01-2016 19:17 6 3

kto jest bez winy niech rzuci kamien. może ten pan radny nie jest taki zly skoro reprezentuje nasza wies już tyle lat. a i wygląd ma i prezencje i paznokcie czysye. i odezwac tez się potrafi madrze i merytorycznie. wstydzcie się już z ta krytyka. rodrigez
Odpowiedz

~Aktorka

13-01-2016 07:13 8 3

Cytat ze strony zeglce pl mówi wszystko:
"Jednak tak liczna widownia jest dla nas znakiem, że warto się starać i organizować kolejne przedsięwzięcia."
Odpowiedz

~kitik

12-01-2016 22:19 3 4

[quote name="kąt oka"]udało się zmienić sołtysa, zmienimy też radnego, już się słyszy o nowych kandydatach, tak więc, bez nerwów, będzie dobrze, nadchodzą dla Żeglec tłuste lata :)[/quote]
macie jakieś konkretne osoby na myśli??? tutaj trzeba człowieka który będzie działał....
Odpowiedz

~Fresz

12-01-2016 15:28 4 6

Siemka,
trzeba się cieszyć, że się ludziom chce, mamy piękny Dom Ludowy, który trzeba wykorzystywać przy każdej okazji, poza tym warto aktywizować ludzi z różnych organizacji. Na przykładzie jasełek widać, że funkcjonowały co najmniej 3 organizacje; Rada Sołecka, OSP i KGW i chwała im za to, że w imię szczytnego celu, działali wspólnie. Poza tym myślę, że w naszej wiosce kryje się jeszcze niewykorzystany potencjał (przynajmniej jeśli chodzi o mieszkańców). Najgorzej jest w sytuacjach, kiedy grupa ludzi działa społecznie, nie mając z tego nic, poza satysfakcją, a znajdzie się jeden czy drugi taki, co będzie to negował.
Odpowiedz

~samabrona

12-01-2016 12:10 5 5

[quote name="widz"]przecież ta jasełka to zasługa radnego w 90 %[/quote]
Szczególnie ten tekst o ważeniu jabłek i warzyw!
Odpowiedz

~kąt oka

12-01-2016 08:23 5 6

udało się zmienić sołtysa, zmienimy też radnego, już się słyszy o nowych kandydatach, tak więc, bez nerwów, będzie dobrze, nadchodzą dla Żeglec tłuste lata :)
Odpowiedz

~typ

11-01-2016 23:45 3 3

panie T.M.... niestety jest pan nie do ruszenia jako "radny" mija kolejny rok w którym pan nic nie zrobił nawet nie ruszył palcem w tym żeby w Żeglcach było choć trochę lepiej nawet pan petycji o chodnik nie podpisał!!! miej pan to co facet powinien mieć i weź się pan wreszcie do pracy albo zrezygnuj jest pan utrzymywany z pieniędzy podatników czyli naszych i coś podatnicy powinni wymagać skończyły się ściemy o milionach na Żeglce rzekomo załatwianych przez pana
Odpowiedz

~kąt oka

11-01-2016 11:43 4 2

super, że komuś się chce poświęcać czas a nierzadko też i pieniądze, przecież cała ta dekoracja była chyba tworzona od podstaw, co się da pożyczyć to się da, a resztę przecież trzeba dokupić... widać, że w naszej miejscowości coś zaczyna się dziać pozytywnego! brawo! no i przede wszystkim ogromny sukces to frekwencja mieszkańców, super!
Odpowiedz

~agawa

10-01-2016 22:50 6 5

brawo i jeszcze raz brawo dla tych którzy się odważyli i wystąpili....to coś bardzo fajnego w naszej wiosce że się Wam chce i że tak super jak na amatorów to zrobiliście....a mały Jezus pierwsza klasa...super dzieciak....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.