97. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, Gmina Chorkówka świętowała w niedzielę 8 listopada w Żeglcach.

W Gminie Chorkówka Święto Niepodległości jest imprezą o charakterze przechodnim, co roku jest organizowane w innej miejscowości gminy. Udział w nim biorą mieszkańcy gminy, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

W niedzielne przedpołudnie 8 listopada w Żeglcach od uroczystej Mszy Świętej rozpoczęły się gminne obchody Święta Niepodległości Gminy Chorkówka. Po mszy przed pomnikiem Chrystusa dźwigającego krzyż odbyła się krótka modlitwa w intencji Ojczyzny połączona ze złożeniem kwiatów. W Domu Ludowym w części artystycznej Gminnych Obchodów Święta Niepodległości wystąpiła młodzież szkolna, laureaci Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej oraz zespoły śpiewacze z Gminy Chorkówka.Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Miejsca Piastowego

Gminnym Obchodom Święta Niepodległości towarzyszyła wystawa militariów przygotowana przez Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Galicja".

Zobacz zdjęcia: Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żeglcach

.