Para siatkarska Węgrzynowski Grzegorz - Dubis Jacek zwyciężyła w V Mistrzostwach Żeglec dwójek siatkarskich. Zawody odbyły się 12 lipca na boisku trawiastym obok OSP Żeglce.

Do rywalizacji zgłosiło się 9 par, które zostały podzielone na trzy grupy. W dalszej fazie rozgrywek (półfinały) uczestniczyły zespoły z pierwszych miejsc w grupie oraz jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktów.

Wyniki rywalizacji w poszczególnych grupach:

Grupa A
Laskoś Marcin/Węgrzyn Jakub – Wolski Adrian/Grzesik Mateusz 2:1 (7:15, 15:5, 10:6)
Wolski Adrian/Grzesik Mateusz – Skalski Konrad/Kozieł Stanisław 1:2 (17:15, 13:15, 6:10)
Skalski Konrad/Kozieł Stanisław - Laskoś Marcin/Węgrzyn Jakub 2:1 (12:15, 16:14,10:7)

Tabela grupy A
1 miejsce - Skalski Konrad/Kozieł Stanisław 4 pkt. 4:2
2 miejsce - Laskoś Marcin/Węgrzyn Jakub 3 pkt. 3:3
3 miejsce - Wolski Adrian/Grzesik Mateusz 2 pkt. 2:4

Grupa B
Laskoś Tomasz/Gromek Krzysztof – Wolski Michał/Łopatkiewicz Krzysztof 0:2 (5:15, 7:15)
Wolski Michał/Łopatkiewicz Krzysztof – Rachwał Paweł/Węgrzyn Łukasz 2:0 (15:6, 15:12)
Rachwał Paweł/Węgrzyn Łukasz - Laskoś Tomasz/Gromek Krzysztof 2:0 (15:8, 15:5)

Tabela grupy B
1 miejsce - Wolski Michał/Łopatkiewicz Krzysztof 6 pkt. 4:0
2 miejsce - Rachwał Paweł/Węgrzyn Łukasz 3 pkt. 2:2
3 miejsce - Laskoś Tomasz/Gromek Krzysztof 0 pkt. 0:4

Grupa C
Szczur Rafał/Wierdak Nikodem - Węgrzynowski Grzegorz/Dubis Jacek 0:2 (13:15, 5:15)
Węgrzynowski Grzegorz/Dubis Jacek – Skalski Daniel/Skalski Jerzy 2:0 (15:11, 15:12)
Skalski Daniel/Skalski Jerzy - Szczur Rafał/Wierdak Nikodem 1:2 (11:15, 15:13, 12:14)

Tabela grupy C
1 miejsce - Węgrzynowski Grzegorz/Dubis Jacek 6 pkt. 4:0
2 miejsce - Szczur Rafał/Wierdak Nikodem 2 pkt. 2:3
3 miejsce - Skalski Daniel/Skalski Jerzy 1 pkt. 1:4

Po rozegraniu pojedynków grupowych do półfinałów awansowały dwie pierwsze drużyny z grupy A oraz zwycięzcy grupy B i C.

Półfinały
Skalski Konrad/Kozieł Stanisław - Wolski Michał/Łopatkiewicz Krzysztof 2:1
Węgrzynowski Grzegorz/Dubis Jacek - Laskoś Marcin/Węgrzyn Jakub 2:0

Mecz o 3 miejsce
Wolski Michał/Łopatkiewicz Krzysztof - Laskoś Marcin/Węgrzyn Jakub 2:0

Finał
Skalski Konrad/Kozieł Stanisław - Węgrzynowski Grzegorz/Dubis Jacek 0:2

Tabela końcowa V Mistrzostw Żeglec dwójek siatkarskich:
1 miejsce - Węgrzynowski Grzegorz/Dubis Jacek
2 miejsce - Skalski Konrad/Kozieł Stanisław
3 miejsce - Wolski Michał/Łopatkiewicz Krzysztof
4 miejsce - Laskoś Marcin/Węgrzyn Jakub
5 miejsce - Rachwał Paweł/Węgrzyn Łukasz
6 miejsce - Wolski Adrian/Grzesik Mateusz
7 miejsce – Szczur Rafał/Wierdak Nikodem
8 miejsce - Skalski Daniel/Skalski Jerzy
9 miejsce - Laskoś Tomasz/Gromek Krzysztof

Podczas podsumowania turnieju zawodnicy z czterech najwyższych miejsc nagrodzeni zostali dyplomami, zwycięzcy otrzymali puchary, natomiast statuetkę otrzymał również najlepszy zawodnik turnieju – Krzysztof Łopatkiewicz.

Węgrzynowski Grzegorz/Dubis JacekZwycięzcy: Węgrzynowski Grzegorz i Dubis Jacek


Po zakończeniu V Mistrzostw Żeglec odbyło się okolicznościowe ognisko i poczęstunek. Turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, rywalizacja była niezwykle zacięta, mecze rozgrywane były w duchu Fair Play, a pojedynki dwójek oglądało około 50 osób.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział oraz tym, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia i oczywiście zapraszamy za rok.