Trwają prace przy budowie nowego Domu Ludowego w Żeglcach. Zaglądamy do środka.

Aktualnie trwa układanie płytek w pomieszczeniach. Montowana jest klimatyzacja, poczyniono przygotowania pod parkiet.

Powierzchnia użytkowa nowego Domu Ludowego to ponad 520m2. Na parterze ma znajdować się sala zabaw o powierzchni ponad 250m2 (14,36m x 17,50 m) z pełnym zapleczem sanitarnym i kuchennym. Na piętrze i antresoli znajdą się pomieszczenia dla gości, magazynki i pokój dla sołtysa. Obok budynku powstaną miejsca postojowe z kostki brukowej.

Budynek przeznaczony będzie do organizacji zabaw dla maksymalnie 140 gości. Kuchnia Domu Ludowego ma służyć tylko do odgrzewania posiłków. Budynek wyposażony zostanie w instalację klimatyzacji.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa zostanie zakończona do końca kwietnia 2015 roku.


Zdjęcia dostępne są pod adresem:
https://www.terazkrosno.pl/galerie/38-chorkowka/592-budowa-domu-ludowego-w-zeglcach/~przezle

21-02-2015 02:11 13 11

Na co komu taki (hangar) pustostan...pyt am się na co!!! ZA pól miliona....
Gdzie życie na wiosce co najwyżej to 2h, bo światło zgaśnie i pustkowie ze aż płakać się chce.....
Zamiast wziasc pod uwagę ze w każdej gminnej (wiosce) stoi taki pustostan do którego rentowność jest bardzo duża to poszli śladem świerzowej, szczepancowej bo tylko do (tych budynków jest podobny).....
Nie trzeba było trochę podnieść-sale zrobić na wyższej kondygnacji na dole jakieś lokale użytkowe, sklep, szmateks, elektronika czy Bar gdzie by się ludzie spotkali co dziennie, porozmawiali nawet pijać to piwo z 4 zł(chyba wszystkich stać) to nie każdy musi sterczeć w krzakach(zarośl ach) dla tego ze picie alkoholu to przestępstwo za które jest grzywna 500 zł i wredny wzrok ludzi przechodzących- uwaga "trędowaci"
A co najważniejsze sam budynek tętnił by życiem...nie tylko 3 razy w roku otwarty....bo nie wierze ze będzie inaczej (poprawcie mnie bo się mylę) i do tego koszty utrzymania spadły by do zera 0 i wioska była by lepsza-coś innego niż w każdej pipidzie gdzie życie umiera...Może gmina otwarła by się na integralność, spotkania (przy alkoholu) czemu nie, pośpiewać, pogadać, zrobić zakupy u sąsiada, sąsiadki która daje prace naszym znajomym prace. Czy coś wynająć dla młodych gdzie długie zimowe wieczory mogli by spędzić nawet......graj ąc w Play Station czyli GRY
Dla starszych tak dla naszych ojców, dziadków, mam, babci one tez potrzebują się spotkać nie tylko 2 minuty przed i 5 minut po kościele - nie nie martwcie się nie zatracili ducha maja go także może większego niż ich potomkowie . Napić się herbaty, kawy i poczytać co dzienna gazetę, książkę czy zobaczyć jakiś program w TV albo wymienić się poglądami....
Ale nie po co komu potrzebna jest integralność ... tak integralność, wybudować wille, ogrodzić, podłączyć alarm i żyć jak pustelnicy każdy jeden z osobna do tego spotkać się przypadkiem jak ktoś uchyli bramę......smut ne ale prawdziwe!!
Pamiętam jak w '90 roku w niedziele tato zabrał mnie do "knajpy" w Chorkówce (obecnie żłobek) do dziś obraz ludzi szczęśliwych czekających w kolejce po jedno piwo godzinami ciągle mam w pamięci....obym sam doczekał takiej "knajpy" choć jednej w gminie.
Podsumowując brakuje czegoś normalnego dla ludzi aby wszyscy mogli się spotkać, porozmawiać i wymienić się poglądami czy to na trzeźwo czy pod wpływem i szczególnie żeby kolejny "dom ludowy" (nie powinno używać się tej nazwy gdyż nie ma już Polski Ludowej-jest III Rzeczpospolita Polska) to samo dotyczy sekcji piłki nożnej.
Ale można było coś osiągnąć coś lepszego nawet jak budynek centrum w zrecinie za ciut większe koszta lecz koszta które rozłożone w ratach szybko by się zwracały....a tak mamy kolejne muzeum w gminie Chorkówka - zwane ("
dom ludowy")
Pozdrawiam
Odpowiedz

~qwerty

20-02-2015 20:02

Komentarz usunięty przez moderatora.

~qwerty

20-02-2015 19:57

Komentarz usunięty przez moderatora.

~qwerty

20-02-2015 19:54

Komentarz usunięty przez moderatora.

~Don Kichote

19-02-2015 19:23 13 8

[quote name="motyl"]Nie uprawiajcie czarnowidztwa, niby czemu miałby nie być użytkowany?[/quote]
to jest raczej realne spojrzenie na to z czym mamy obecnie do czynienia w Żeglcach...a właściwie z czym nie mamy.
Odpowiedz

~motyl

19-02-2015 18:08 10 8

Nie uprawiajcie czarnowidztwa, niby czemu miałby nie być użytkowany?
Odpowiedz

~Don Kichote

19-02-2015 17:45 9 7

[quote name="motyl"]Bardzo dobrze, że sprawa budowy Domu Ludowego trafiła do sieci. Bez tego łatwo było by manipulować ludźmi szczególnie nie mającymi własnego zdania i wmawiać im, że po Tadku to tylko spalona ziemia. A tak proszę bardzo wieś kwitnie.[/quote]

Jak wieś kwitnie, bo buduje się w niej Dom Ludowy, który i tak pewnie nie będzie użytkowany, to gratuluję toku myślenia.
Odpowiedz

~motyl

19-02-2015 17:39 8 9

Bardzo dobrze, że sprawa budowy Domu Ludowego trafiła do sieci. Bez tego łatwo było by manipulować ludźmi szczególnie nie mającymi własnego zdania i wmawiać im, że po Tadku to tylko spalona ziemia. A tak proszę bardzo wieś kwitnie.
Odpowiedz

~rks

19-02-2015 17:13 7 11

PANIE/PANOWIE głosowanie na sołtysa odbędzie się 22.2.15 w SP Żeglce w godz. 8-16! Tam wypowiemy się kto nam odpowiada , każdy kto ma rozum sam widzi co na wsi się robi lub nie. A swoją drogą jaki ma sens umieszczania takiego tematu w mediach kilka dni przed wyborami wydaje mi się że Admin mógł by zaczekać jeszcze kilka dni pozdrawiam i zakończmy dyskusje wypowiedzmy się po wyborach
Odpowiedz

~xxx

19-02-2015 17:12 10 7

po co te zdjecia sali pokazujecie moze jeszcze powiecie ze to tadziu zbudowal szkoda tylko ze starsi ludzie tak mysla do kturych tadziu wie jak sie uklonic i ich w balona zrobic
Odpowiedz

~krokodyl Gienio

19-02-2015 14:45 13 10

Gdzie gromada piękna Żeglce;
I pan sołtys Tadek jest;
Wszyscy ludzie są szczęśliwi;
Bo gospodarz z niego fest.

Alleluja i do przodu!!!
Odpowiedz

~Mieszkaniec

19-02-2015 14:25 10 8

Ludzie zmieńcie coś w Tej Wiosce wreszcie, na początek idźcie zagłosować i miejcie porównanie co do Dwóch osób, nie jednej w kółko.
ps. nic nie sugeruje :-)
Odpowiedz

~qwerty

19-02-2015 12:31 12 7

Nie chodzi o obrażanie tylko o prawdę jak ktoś pisze jaki to wspaniały sołtys rządzi w Żeglcach to mnie trafia bo nic się nie dzieje. Dom ludowy czy jest potrzebny czy nie już powstaje i powinniśmy się z tego cieszyć, tylko żeby nie było problemów np. z wynajęciem. Pójdźmy głosować może coś się zmieni albo będzie taka sama stagnacja jak była. Ale to jest demokracja i większość wybiera.
Odpowiedz

~Danuta

19-02-2015 11:24 9 10

Tak sobie czytam te wszystkie komentarze i jestem coraz bardziej przerażona. Naprawdę mieszkańcom gminy Chorkówka to już nic nie potrzeba - domów ludowych, szkół, kościołów - dosłownie niczego, poza wysokim ogrodzeniem wokół własnego domu - tak, żeby się otoczyć ciasnym murem, zamknąć w czterech ścianach przed komputerem i wylewać jad z pretensjami o wszystko i do wszystkich. Źle się dzieje z nami wszystkimi - nienawiść, dręczenie drugiego człowieka, obłuda, zawiść i zazdrość. Ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać, w rodzinach się źle dzieje. Każdy widzi tylko czubek własnego nosa. Tylko do czego to prowadzi ? Do jakiego świata dorastają nasze dzieci? Czy piszący te komentarze ludzie z Żeglec i nie tylko, zastanowili się nad tym, co właściwie zamierzają osiągnąć - czy tylko zniechęcić lub zachęcić do głosowania czy też ośmieszyć swoje wioski i zniszczyć ludziom życie ?
Odpowiedz

~rocky23

19-02-2015 11:09 9 6

DAJMY JUŻ SPOKÓJ,IDŹMY ZAGŁOSOWAĆ I TYLE W TEMACIE! TAK jak Pan G. miał w ulotce: Nie narzekaj, nie obrażaj idź zagłosuj!
Odpowiedz

~osp

19-02-2015 10:44 11 8

Dla Nas strażaków obecny sołtys jest też "bardzo pomocny", pozwala na rozbiórkę basenu strażackiego przed 85-leciem OSP - nie jak ustalono na zebraniu wiejskim po obchodach. Pozdrawiam
Odpowiedz

~mama

19-02-2015 10:23 9 8

Oczywiście ,że niewypał bo ile tych imprez się robi na wsi, a najlepiej przeznaczyć było te pieniądze na utworzenie przedszkoli, bo tak daleko są dowożone zawsze tak powiadają"ze to na dobro dziecka"tak jak gimnazja porobili zbiorowiska co w tej chwili co zdolniejszy uczeń chodzi do Krosna.
Odpowiedz

~cyplonek

19-02-2015 09:59 10 8

Czasem nie mogę patrzeć jak się Tadek przemęcza dla dobra Żeglec, a ludzie za to jeszcze wpychają mu szpilki, ale to nie ludzie to wilki.
Odpowiedz

~POL

19-02-2015 09:40 9 6

[quote name="Rocky Balboa"]A kto notorycznie przypisuje Tadkowi lenistwo, nieudolność, zarozumialstwo, gwiazdorstwo, niechęć do współpracy i całkowity brak osiągnięć.[/quote]
Jak tak dużo robi od tylu lat to dlaczego w Zeglcach dom ludowy buduje się dopiero teraz (Może podasz mi miejscowość gdzie go nie ma!!!). W Żeglcach nie ma NIC (dwa prywatne sklepy). Jak by nie kilka osób działających przy LKS to nawet miejscowość mająca powyżej 1000 mieszkańców drużyny piłkarskiej by nie miała. Dziękujemy Panu Tadkowi jak to napisałeś "Brawo Tadek! To najlepszy dowód Twojej działalności dla Żeglec"
Pozdrawiam
Odpowiedz

~qwerty

19-02-2015 09:33 10 9

Największą zasługą Tadzia jest brak zasług. Tak, tak, pojawia się wtedy gdy zbliżają się wybory. Przyznam że jakoś słabo go widać. A co do sali ups może się komuś przyda np na organizację 18 urodzin.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.