Obskurny budynek Domu Ludowego w Żeglcach zniknie z powierzchni ziemi. Pozostało niewiele czasu, by zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. W ostatnim dniu lutego Urząd Gminy w Chorkówce opublikował ogłoszenie o zamówieniu publicznym, którego przedmiotem jest budowa nowego budynku Domu Ludowego w Żeglcach.

Nowy budynek Domu Ludowego w Żeglcach ma powstać na dwóch działkach na których obecnie znajduje się istniejący Dom Ludowy i obiekty handlowe. W pierwszym etapie budowy stary budynek zostanie w całości rozebrany. w drugim etapie rozebrane zostaną obiekty handlowe.

Powierzchnia użytkowa nowego Domu Ludowego to ponad 520m2. Na parterze ma znajdować się sala zabaw o powierzchni ponad 250m2 (14,36m x 17,50 m) z pełnym zapleczem sanitarnym i kuchennym. Na piętrze i antresoli znajdą się pomieszczenia dla gości, magazynki i pokój dla sołtysa. Obok budynku powstaną miejsca postojowe z kostki brukowej.Budynek przeznaczony będzie do organizacji zabaw dla maksymalnie 140 gości. Kuchnia Domu Ludowego ma służyć tylko do odgrzewania posiłków. Budynek wyposażony zostanie w instalację klimatyzacji.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa zostanie zakończona do końca kwietnia 2015 roku.

źródło: bip.chorkowka.pl