Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się 19 stycznia w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeglcach.

Organizatorami koncertu byli: Parafia Żeglce, Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Po Mszy Św., w której uczestniczyły wszystkie zespoły biorące udział w uroczystości, zaproszeni goście oraz mieszkańcy parafii odbył się koncert, w którym udział wzięły następujące zespoły: Bobrzanie z Bóbrki, Kapela Ludowa Bobrzanie, Chorkowianie z Chorkówki, Jutrzenka z Kopytowej, Seniorzy ze Świerzowej Polskiej, Nadzieja ze Zręcina z towarzyszeniem Kapeli Podwórkowej Stara Wiara oraz zespół 50 Plus. Koncert zaszczycili swoją obecnością: ks. Tadeusz Nowak – proboszcz parafii Bóbrka, ks. prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce (współorganizator uroczystości) oraz ks. Wojciech Szpylma, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z wójtem p. Andrzejem Konieckim, obecni byli również radni na czele z Przew. Rady p. Sebastianem Rogala, prezesi stowarzyszeń, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy.

Po zakończeniu koncertu panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chorkówce przygotowały dla występujących zespołów i gości okolicznościowy poczęstunek.

Zdjęcia do obejrzenia pod adresem http://picasaweb.google.com/...