We wtorek (7 maja) odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Gminy Chorkówka. Wybrano przewodniczącego rady, wójt złożył ślubowanie.
We wtorek (7 maja) odbyła się I Sesja Rady Gminy Chorkówka po wyborach samorządowych. Była to chwila symboliczna i historyczna, gdyż to właśnie w tym miejscu, w środku wspólnoty, rodzi się demokracja na szczeblu lokalnym.
Sesję otworzył najstarszy radny, doświadczony samorządowiec, który w minionej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy Chorkówka Krzysztof Markiewicz.
Pierwszym doniosłym punktem było wręczenie zaświadczenia o wyborze nowo wybranym radnym przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Adriana Kujde. Było to symboliczne potwierdzenie ich nowych funkcji oraz zaufania społeczności, którą zobowiązali się reprezentować.

Radnymi Rady Gminy Chorkówka w Kadencji 2024-2029 zostali: Firlej Jarosław, Janik Stanisław, Kluk Adam, Kozielec Marek, Kozubal Piotr, Krężałek Tomasz, Markiewicz Krzysztof, Munia Tomasz, Sekuła Maciej Jan, Skalska Iwona, Skrzęta Rafał, Szczur Jerzy, Szkudlarek Mateusz, Świątek Bogumił, Żurkiewicz Wojciech.

sesja w Chorkówce

Następnie przyszedł czas na wybór Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka. W głosowaniu tajnym wybrano Tomasza Munia na tę odpowiedzialną funkcję. Kolejnym doniosłym momentem było uroczyste złożenie ślubowania przez Grzegorza Węgrzynowskiego, który został wybrany na urząd wójta już po raz drugi. To wyraz uznania dla jego dotychczasowej pracy oraz zaangażowania w rozwój społeczności lokalnej.

W trakcie sesji wybrani zostali także wiceprzewodniczący Rady Gminy Chorkówka - Wojciech Żurkiewicz i Iwona Skalska, którzy wzmocnią strukturę zarządzania i reprezentacji interesów społeczności.

Sesję uświetnili zaproszeni goście, Paweł Przetacznik Radny Rady Powiatu Krośnieńskiego, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz sołtysi, którzy zasiedli obok radnych, aby wspólnie świadczyć o zaangażowaniu w rozwój gminy.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.