Mieszkańcy ul. Składowej w Świerzowej Polskiej, zmęczeni ciągłymi niedogodnościami wynikającymi z intensywnego ruchu ciężarowego, postanowili wyjść na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw. W środę (03.04) zorganizowali pokojowy protest, domagając się od władz gminy i lokalnych przedsiębiorców konkretnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa i jakości życia.
Mieszkańcy ul. Składowej w Świerzowej Polskiej, reprezentowani przez Stowarzyszenie Zielona Gmina Chorkówka, domagają się od władz gminy Chorkówka lepszej organizacji ruchu ulicznego, aby przeciwdziałać dewastacji nawierzchni i zagrożeniom bezpieczeństwa. Jak twierdzą w przesłanym mediom oświadczeniu, już w 2021 roku podjęli działania, w tym rozmowy z władzami gminy i właścicielami lokalnej betoniarni, proponując przekierowanie ruchu ciężkiego na lepiej przystosowaną ul. Przemysłową. Pomimo początkowych działań betoniarni mających na celu zmianę trasy ruchu ciężarówek, ostatecznie ruch powrócił na ul. Składową, co zwiększyło obciążenie i problemy związane z hałasem, zanieczyszczeniem i uszkodzeniem drogi.

Protest mieszkańców ulicy Składowej w Świerzowej Polskiej rozpoczął się po godzinie 10:00 i trwał kilka godzin, podczas których demonstrujący pokojowo wyrażali swój sprzeciw, wywieszając transparenty. Na miejscu zabezpieczenie akcji zapewniała policja, która, kierując ruchem ciężarówek ulicą Przemysłową, utwierdzała tylko protestujących w przekonaniu, że alternatywna trasa dla ciężkiego transportu jest możliwa.

Wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, mimo swojej nieobecności na miejscu protestu z powodu innych zobowiązań, zdecydował się na telefoniczne przekazanie informacji naszemu portalowi. W swojej wypowiedzi podkreślił: - W związku z sytuacją, jaka ma miejsce na ulicy Składowej, tj. zwiększającym się cały czas ruchem samochodów ciężarowych przedsiębiorców, którzy mają siedziby przy ulicy Składowej, gmina już kilkukrotnie prowadziła rozmowy z przedsiębiorcami i w najbliższym czasie zostanie zaprojektowany chodnik od strony zabudowań, który zwiększy bezpieczeństwo pieszych. Na najbliższej sesji Rady Gminy Chorkówka zostanie do budżetu wprowadzona kwota, która pozwoli na zaprojektowanie chodnika przy tej drodze.

Zapraszamy do obejrzenia materiały wideo:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.