W Faliszówce odbyła się dziś 23. edycja Karpackiej Wielkanocy, tradycyjnego wydarzenia przybliżającego mieszkańcom gminy Chorkówka duchowe i kulinarne przygotowania do świąt Wielkanocnych. W sali Domu Ludowego zgromadziły się Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, prezentując regionalne potrawy i ozdoby.
Dzisiejsze (23 marca) wydarzenie w Faliszówce stanowiło ważny punkt w kalendarzu kulturalnym gminy Chorkówka, wprowadzając mieszkańców w okres przedświąteczny.

XXIII Karpacka Wielkanoc w Faliszówce

Tegoroczne wydarzenie zgromadziło przedstawicielki wszystkich 15 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Chorkówka oraz 5 stowarzyszeń działających na jej terenie. Łącznie, uczestnicy przygotowali 20 stołów, na których prezentowane były tradycyjne potrawy wielkanocne i ręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

XXIII Karpacka Wielkanoc w Faliszówce

Wydarzenie rozpoczęło się od części artystycznej w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Faliszówce, które wprowadziło zebranych w odpowiedni nastrój przed główną częścią wydarzenia. Po tym, ks. Jan Wnęk, proboszcz z Faliszówki, odmówił modlitwę i poświęcił przygotowane pokarmy, nawiązując tym samym do duchowego wymiaru świąt.

XXIII Karpacka Wielkanoc w Faliszówce

Następnie, zaproszeni goście mieli możliwość zabrania głosu, dzieląc się refleksjami i życzeniami związanymi ze świętami. Po części oficjalnej rozpoczęła się degustacja przygotowanych dań.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.