Sąd Rejonowy w Krośnie uznał Leonarda B. - byłego Komendanta Posterunku Milicji Obywatelskiej w Chorkówce winnym przekroczenia uprawnień związanych z prawem do użycia środków przymusu bezpośredniego.
Wyrokiem z dnia 5 marca 2024 roku Sąd Rejonowy w Krośnie uznał Leonarda B. - byłego Komendanta Posterunku Milicji Obywatelskiej w Chorkówce - winnym przekroczenia uprawnień związanych z prawem do użycia środków przymusu bezpośredniego, które polegało na tym, że w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku w Chorkówce, dokonując zatrzymania działacza NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych Franciszka T., użył bez podstawy faktycznej i prawnej chemicznych środków obezwładniających wobec żony zatrzymanego Zofii T. oraz jego dwóch nieletnich synów Janusza i Władysława.

- Za przypisany czyn Sąd Rejonowy w Krośnie wymierzył Leonardowi B. karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 4 lat próby oraz grzywnę w wysokości 2500 złotych. Sąd uznał, podzielając w pełni stanowisko prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie wyrażone w akcie oskarżenia i prezentowane na rozprawie sądowej, iż zarzucony oskarżonemu czyn wyczerpał znamiona zbrodni komunistycznej i stanowił zbrodnię przeciwko ludzkości - informuje prok. Artur Grabowski, Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.

Powyższy wyrok jest nieprawomocny.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.