Dwudziestą rocznicę powstania świętowało w ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina.
W sobotę (10 lutego) Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina świętowało jubileusz 20-lecia powstania. Z okazji jubileuszu w kościele parafialnym w Zręcinie odprawiona została msza święta koncelebrowana, której przewodniczył proboszcz, ks. dr Wacław Socha. Dalsza część obchodów odbyła się w domu ludowym w Zręcinie.

Jubileusz Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina

Stowarzyszenie zostało powołane do życia we wrześniu 2003 roku przez dziewiętnaście osób. Inicjatorką i współzałożycielką była Monika Subik, a pierwszym prezesem został Rudolf Foremny. Później funkcję tą piastowali Zofia Małek, Zofia Widziszewska. Obecnie prezesem jest Ewa Kłos.

- Jako stowarzyszenie zajmujemy się działalnością kulturalną, charytatywną, kultywujemy pamięć o naszych przodkach - powiedziała prezes Ewa Kłos.

Wśród wielu inicjatyw stowarzyszenia ze Zręcina warto wspomnieć o uczczeniu pamięci osób walczących i poległych w I i II wojnie światowej, upamiętniono też osoby ratujące Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej oraz senatora Stanisława Zająca, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Były również między innymi organizowane akademie z okazji rocznic państwowych, spotkania z poetkami.

- Kultywujemy pamięć o naszych przodkach, którzy walczyli o Polskę, niejednokrotnie oddając swoje życie. Dalej zamierzamy kontynuować swoją działalność w tym kierunku, choć na pewno inne pomysły będą się pojawiać na bieżąco - dodała Ewa Kłos.

Jubileusz Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina

Podczas jubileuszowego spotkania, idę powstania przypomniała Monika Subik, a o działalności opowiedział Jerzy Szczur. Nie zabrakło również podziękowań za 20 lat działalności.

Obecnie Forum Inicjatyw Społecznych liczy 29 członków.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.