Archidiecezja Przemyska poinformowała, że abp Adam Szal udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na 2 lutego.
- Na Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 2 lutego zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte - przekazała w komunikacie Archidiecezja Przemyska.

Dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Kościele Katolickim to specjalne zezwolenie udzielone przez właściwą władzę kościelną (np. biskupa), które zwalnia wiernych z obowiązku powstrzymania się od jedzenia mięsa w określone dni. Tradycyjnie, katolicy są zobowiązani do wstrzemięźliwości od mięsa w każdy piątek roku (chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość) oraz w inne wyznaczone dni (np. Wielki Piątek), jako forma pokuty i przypomnienie o śmierci Jezusa Chrystusa. Dozwolone jest spożywanie ryb, jaj, nabiału oraz potraw wegetariańskich.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.