W sobotę, 16 grudnia, sala Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce stała się miejscem uroczystego Spotkania Wigilijnego. Wydarzenie to rozpoczęło się o godzinie 16:00, wprowadzając zgromadzonych w świąteczną atmosferę.
Pierwszym punktem Spotkania Wigilijnego była część artystyczna zatytułowana "Bajkowe Boże Narodzenie", w której dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Misiowo" w Chorkówce zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.

Spotkanie Wigilijne w Chorkówce 2023

Kolejnym elementem programu były krótkie koncerty kolęd i pastorałek. Uczestników spotkania urzekły występy Zespołu Śpiewaczego "Chorkowianie" z Chorkówki oraz zespołu wokalnego "Indygo", którzy swoim śpiewem podkreślili tradycyjny charakter tego przedświątecznego czasu.

Niezapomnianym momentem było przewodnictwo modlitwy przez ks. Józefa Konieczko, proboszcza parafii Żeglce. Jego słowa wprowadziły zebranych w refleksyjny nastrój, przygotowując ich duchowo na nadchodzące święta.

Spotkanie Wigilijne w Chorkówce 2023

Następnie ks. proboszcz oraz wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, złożyli życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim obecnymi i nastąpiło łamanie się opłatkiem

Spotkanie Wigilijne w Chorkówce 2023

Po części oficjalnej odbyło się podziękowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji i stowarzyszeń z gminy Chorkówka za ich zaangażowanie i pracę na przestrzeni ostatniego roku.

Spotkanie Wigilijne w Chorkówce 2023

Spotkanie, któremu towarzyszył VIII Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, zakończyła degustacja potraw wigilijnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia z gminy.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.