W Zręcinie powstała nowoczesna przestrzeń do spędzania aktywnego trybu życia i relaksu na świeżym powietrzu. To obszar, który łączy w sobie różnorodne elementy.
W Zręcinie za Domem Ludowym powstała przestrzeń do aktywnego trybu życia i relaksu na świeżym powietrzu. To obszar, który łączy w sobie różnorodne elementy. Prace wykonywane były w trzech etapach, co finalnie pozwoliło na stworzenie miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dużym atutem tej przestrzeni jest plac zabaw, wyposażony w kolorowe i bezpieczne dla najmłodszych elementy do zabawy. Bardzo istotnym elementem jest strefa zielona otaczająca plac. Wiosną kiedy wszystko zacznie kwitnąć to będzie piękne miejsce do odprężenia i "naładowania baterii". Nie zapomnijmy o wcześniej zamontowanej "siłowni pod chmurką".

plac zabaw w Zręcinie

Dla entuzjastów sportu i rekreacji przygotowano nowoczesny skatepark oraz pumptrack. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną wyzwań i chcą doskonalić swoje umiejętności na specjalnie zaprojektowanych obiektach. Strefa grillowa z altankami i ławeczkami to serce tego miejsca, gdzie społeczność może spotykać się i spędzić wspólnie czas.

Otwarcie nowej strefy aktywności i relaksu to krok w stronę tworzenia społeczności, która ceni zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i wspólne chwile na świeżym powietrzu.

Wszystkie prace związane z tworzeniem stref rozpoczęto rok temu. Ich zakres podzielony był na trzy etapy:
• pierwszy, to montaż skateparku;
• drugi, polegający na montażu altan turystyczno-rekreacyjnych, wraz z wyposażeniem;
• trzeci, urządzenie terenów zielonych z wykorzystaniem parków tematycznych.

pumtrack w Zręcinie

Etap pierwszy i drugi to projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania "Kraina Nafty". Całkowity koszt zadania wyniósł 265 526,25 zł, w tym dofinansowanie z EFRROW 168 954 zł.
Trzeci etap sfinansowany został z budżetu Gminy Chorkówka, obejmował montaż placu zabaw, pumptracka, budowę boiska wielofunkcyjnego, budowę sceny/altany, a także montaż ławeczek, koszy na śmieci itd.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.