Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Chorkówka odbyły się w Zręcinie.
Niedzielne (12.11) uroczystości w Zręcinie rozpoczęły się nietypowo, bo na rondzie, któremu oficjalnie nadano imię majora Adama Trybusa ps. Gaj" (czytaj więcej: Rondo w Zręcinie ma patrona).

Delegacje na cmentarzu w Zręcinie

Następnie zaproszeni goście, władze gminy, mieszkańcy oraz delegacje pocztów sztandarowych udały się do kaplicy cmentarnej i na cmentarz parafialny, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalone znicze - najpierw przed tablicą pamięci patrona ronda Adama Trybusa, później obok pomnika z tablicą upamiętniającą poległych mieszkańców Zręcina w I i II wojnie światowej.

dzieci z zespołu Zazula w Zręcinie

Przedostatnim punktem była uroczysta msza święta w kościele parafialnym, ostatnim spotkanie w sali Domu Ludowego gdzie w części artystycznej wystąpili: dziecięco-młodzieżowy zespół "Zazula" działający przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" w Kopytowej oraz Zespół Śpiewaczy "Nadzieja" ze Zręcina. W imieniu władz samorządowych województwa głos zabrał przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz, władz gminnych - wójt Grzegorz Węgrzynowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.