W niedzielę 13 sierpnia Chorkówka zamieniła się w prawdziwe centrum kulturalnych doznań, w którym spotkały się tradycja, muzyka i rękodzieło.
XXII Biesiada Karpacka, to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce oraz Gminę Chorkówka. Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców i przybyłych gości, a 13 sierpnia stał się dniem pełnym muzyki, tańca, tradycji i pysznego jedzenia.

Biesiada Karpacka w Chorkówce 2023

Imprezę uświetniły występy różnorodnych zespołów muzycznych, które pokazały wiele gatunków muzycznych. Wśród nich znalazł się Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Ludowy "Zazula" z Centrum Kultury w Chorkówce prezentując regionalne pieśni i taniec w rytmie krakowiaka. Zespół powstał zaledwie miesiąc temu. Wokalnie młodych artystów przygotowała Magdalena Makiel, tanecznie Marzena Szmyd.

Biesiada Karpacka w Chorkówce 2023

Następnie na scenie pojawił się zespół "Indygo", również działający przy Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, dwie Magdy, Kasia, Sabina, Asia i Ania zaprezentowały się w pełnym energii repertuarze. Po tej dawce kobiecego wdzięku na scenę wkroczyli panowie z zespołu Tanie Dranie, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w sąsiedniej Gminie Jedlicze. Panowie również dali z siebie wszystko, prezentując tzw. podwórkowe przyśpiewki. Sześcioosobowy zespół "Teraz My" z przytupem i góralską werwą porwał do zabawy zgromadzoną publiczność. Charyzmatyczni muzycy z Limanowej wprowadzili wszystkich w góralskie klimaty.

Biesiada Karpacka w Chorkówce 2023

Wspaniałym akcentem wieczoru okazał się występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy, który był gwiazdą wieczoru. Ich dynamiczna muzyka, zabawa na scenie oraz kontakt z publicznością sprawiły, że atmosfera imprezy jeszcze bardziej się podgrzała.

Biesiada Karpacka w Chorkówce 2023

Ostateczny akcent muzyczny należał do DJ Kusego, który wciągnął uczestników w wir tanecznej zabawy, trzymając ich na "parkiecie" do późnych godzin nocnych.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.