19 czerwca w Żeglcach z inicjatywy sołtys Iwony Skalskiej oraz prezesa LKS Błękitni Żeglce Tomasza Serwy, zorganizowany został Piknik Charytatywny na rzecz Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego.
W organizację pikniku włączyły się wszystkie organizacje działające w sołectwie: szkoła podstawowa, koło gospodyń wiejskich, ochotnicza straż pożarna, stowarzyszenie "Że Chcę", klub piłkarski "Błękitni" Żeglce i Rada Sołecka.

Przygotowane zostało wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i tych starszych. Piknik rozpoczął się turniejem siatkarskim, w którym wzięły udział cztery drużyny: OSP Blizne, Sołectwo Żeglce, OSP Żeglce oraz Przyjaciele Rybki.

Piknik Charytatywny dla Kubusia w Żeglcach

Po zaciętej walce i fascynujących meczach turniej wygrała drużyna Przyjaciele Rybki pokonując w finale OSP Blizne. Trzecie miejsce zajęło Sołectwo Żeglce, a czwarte OSP Żeglce. Po zakończonym turnieju wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski przekazał zdobyty puchar drużynie z Bliznego, która poinformowała, że przekaże go na licytację.

Piknik Charytatywny dla Kubusia w Żeglcach

W trakcie trwania turnieju odbył się pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu OSP Kobylany. Dla najmłodszych przygotowano przejażdżki quadami, które przywieźli ze sobą druhowie z Bliznego, była także dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, stoisko astronomiczne, gdzie można było obserwować słońce i księżyc, stoiska Straży Granicznej oraz lody i inne przekąski.

Piknik Charytatywny dla Kubusia w Żeglcach

Piknik odwiedzili zaproszeni motocykliści z grupy Sherwood Riders Jedlicze, grupy Sheriff Riders oraz członkowie grupy Pojazdy Zabytkowe Krosno. Dzięki nim, każdy chętnych mógł przejechać się zabytkami po żegleckich drogach. W między czasie skosztować można było pierogów wykonanych przez panie z koła gospodyń wiejskich z Żeglec i ciast przygotowanych przez mieszkanki wsi.

Piknik Charytatywny dla Kubusia w Żeglcach

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli w tym dniu z nami i i nie szczędzili pieniążków, dzięki czemu udało się uzbierać dla Kubusia kwotę 11 217,20 tys zł - mówią organizatorzy.

Wszystkie osoby, które chcą włączyć się w zbiórkę mogą zrobić to poprzez link: www.siepomaga.pl/kubusiowe-serduszko.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.