W sobotę 8 sierpnia w Domu Ludowym w Żeglcach spotkali się działacze, sympatycy i przyjaciele żegleckiego klubu, aby uczestniczyć w obchodach 60-lecia działalności. Z powodu panującej pandemii obchody miały skromniejszy niż zwykle charakter.
Pierwsze początki oficjalnej działalności sportowej w Żeglcach przypadają na 1960 rok, kiedy to powracający z wojska Jerzy Kozieł założył LZS nadając mu imię "Łukasiewiczanka".

pamiątki klubowe
Zaprezentowano pamiątki klubowe


Dziś klub kojarzy się przede wszystkim z piłką nożną, jednak na przestrzeni lat w jego strukturach funkcjonowało wiele innych sekcji, m.in.: siatkówki, lekkoatletyczna, brydża sportowego, szachów, futsalu i tenisa stołowego.

- Wystarczy tylko zainteresować ludzi czymś pozytywnym a chętni do uprawiania sportu znajdą się - mówi prezes klubu Tomasz Serwa, który funkcję tą pełni od 2019 roku a z żegleckim sportem związany jest od ponad 20 lat. Za przykład podaje utworzenie w 2005 roku drużyny trampkarzy dzięki pomocy Janusza Frużyńskiego.

Tomasz Serwa
Tomasz Serwa


Efektem wieloletniej działalności klubu są liczne sukcesy żegleckich sportowców na szczeblu lokalnym, wojewódzkim a w ostatnim czasie nawet międzynarodowym.

- Mieszkańców Żeglec ciągnie do sportu. Wyniki nie są najważniejsze, one przychodzą z czasem. Najważniejsze, aby "poruszać się" - dodaje Tomasz Serwa.

Odznaczeni medalami
Odznaczeni podczas uroczystości


Podczas sobotniej uroczystości zasłużeni zawodnicy i działacze otrzymali odznaczenia "Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej", brązowe: Tomasz Gunia, Tomasz Laskoś, Paweł Rachwał, Grzegorz Węgrzynowski, Michał Wolski; srebrne: Janusz Frużyński, Tomasz Serwa, Daniel Skalski, Józef Szydło, Antoni Wolski; złote: Edmund Kochański, Mieczysław Mędrek; honorową: Jacek Dubis.

Piotr Janik
Piotr Janik wystąpił w duecie z Moniką Nowak


W przerwach między kolejnymi punktami programu na scenie wystąpił duet Monika Nowak i Piotr Janik a także lokalna grupa kabaretowa.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście, składając na ręce prezesa klubu gratulacje, upominki i okolicznościowe grawertony.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.