Policjanci ustalili i zatrzymali 27-latka z gminy Chorkówka podejrzanego o rozbój. Zaatakował on oczekującego na przystanku mężczyznę i ukradł mu pieniądze.
Do zdarzenia doszło 27 lutego br. w miejscowości Dukla. Do oczekującego na przystanku autobusowym 66-latka podszedł agresywny mężczyzna i zaatakował go. Napastnik uderzał i kopał swoją ofiarę, po czym ukradł mężczyźnie 270 złotych i uciekł. Pokrzywdzony zgłosił się do komisariatu w Dukli, gdzie złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Dukielscy policjanci niezwłocznie sprawdzili zapis kamer monitoringu miejskiego, które zarejestrowały opisane zdarzenie. Dzięki zabezpieczonemu nagraniu, mundurowi ustalili rysopis napastnika i rozpoczęli proces typowania sprawcy tego przestępstwa. Dzielnicowi prowadzili rozpoznanie wśród mieszkańców gminy, a funkcjonariusze operacyjni szczegółowo weryfikowali wszystkie informacje, mogące zawęzić krąg podejrzewanych osób.

Kilka dni później policjanci z dukielskiego komisariatu ustalili i zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Chorkówka, który mógł mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.