Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bóbrce obchodzili 80-lecie założenia jednostki.
W sobotę 3 czerwca 80-lecie istnienia obchodzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bóbrce (gmina Chorkówka).

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii strażacy przeszli do sali Domu Ludowego gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

OSP Bóbrka

Jubileusz był okazją do odczytania rysu historycznego i wyróżnienia strażaków - ochotników medalami i odznaczeniami. Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" został odznaczony prezes OSP Bóbrka dh Ryszard Dubiel i Naczelnik dh Bogusław Longawa, srebrnym dh Edyta Dywan i dh Marcin Kaczor, brązowym dh Bartosz Skiba i Dariusz Szopa. Odznakę "Strażak wzorowy" otrzymał Krystian Longawa.

WIDEO

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe, władze samorządowe, przedstawiciele jednostek OSP, goście honorowi a także delegacja ze Słowacji.

OSP Bóbrka

Pierwsze zapiski dotyczące straży pożarnej w Bóbrce zostały zawarte w kronice wsi spisanej przez Antoniego Kurka. Wynika z nich, że Ochotnicza Straż Pożarna w Bóbrce powstała w maju 1937 roku, a jej pierwszym naczelnikiem był Leon Longawa. Tuż po powstaniu na wyposażenie jednostki trafia sikawka zamontowana na wozie konnym a we wsi działa pierwsza i ostatnia orkiestra strażacka.

Obecnie jednostka oprócz działań statutowych czyli niesienia pomocy, aktywnie uczestniczy w życiu społecznym - bierze czynny udział w uroczystościach gminnych, państwowych i religijnych, zawodach sportowych. Do dyspozycji ma średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Star 244.

Zobacz zdjęcia


~SAM

08-06-2017 19:37 12 10

Kiepsko to wygląda kiepsko
Odpowiedz

~świtek

07-06-2017 08:20 15 9

Patrząc na galerie, miny uczestników to jedna wielka stypa, wszyscy siedzą jak na odczytywaniu wyroku w sądzie.
Wójtowi i zastępcy się tylko nie dziwię, smutni bo to ostatnia kadencja...
Odpowiedz

~Uczciwy do bólu

05-06-2017 22:18 13 10

Prawko za gorzale i wygłupy na rynku w Rzeszowie zabrali a tutaj odznaczenia ,,wzorowy strazak" śmiechu warte kto daje te odznaczenie.
Ps. Ile jeszcze będzie studiował kierunków, nie ma cioci dr żeby ciągła za uszy. Patologia pie...lona.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.