3 maja w Domu Ludowym w Żeglcach odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Sołectwa Żeglce.
Do rywalizacji w I Turnieju Szachowym o Puchar Sołectwa Żeglce przystąpiło 11 zawodników w różnym przedziale wiekowym, bez podziału na kategorie. System rozgrywek dał możliwość rozegrania pięciu rund 40 minutowych.

Po rozegraniu wszystkich pojedynków trzech zawodników zgromadziło taką samą liczbę wygranych i o zwycięstwie w turnieju zdecydowała tabelka dodatkowa. Zwycięzcą rywalizacji okazał się Jakub Uliasz.
Końcowa klasyfikacja turnieju, 3 pierwsze miejsca.
1. Jakub Uliasz
2. Krzysztof Rachwał
3. Dominik Kania

Organizatorami turnieju była: Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie "Że Chcę" a sędzią głównym turnieju był Artur Jasłowski. Na koniec zawodnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, drobne upominki oraz słodycze. Zwycięzca nagrodzony został również pucharem.

W listopadzie Stowarzyszenie "Że Chcę" zamierza zorganizować Gminny Turniej Szachowy, a od września w ramach przygotowań, w jednym z dni tygodnia w Domu Ludowym w Żeglcach organizowane będą wieczory szachowe. Więcej szczegółów będzie można znaleźć na stronie zeglce.pl

~oksy

11-05-2017 21:44 13 9

mamy ludzi, którym się chce i którzy robią to, bo lubią;)
Zazdrosny - zapraszamy!
Odpowiedz

~ziomalo

09-05-2017 15:01 12 14

nie tylko bawią, lecz aktywnie pracują, na ich stronie www.zeglce.pl i w ich wiosce zawsze coś się dzieje, mają łby gagadki,
Odpowiedz

~zazdrosny

09-05-2017 13:44 13 13

a Żeglce dalej się bawią...
Chyba się przeniosę do nich.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.