"Że Chcę" to nazwa Żegleckiego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce, które powstało końcem marca.
Po przeprowadzeniu wielu udanych imprez we wsi Żeglce w gminie Chorkówka (Bieg o Puchar Sołectwa Żeglce, Sylwester, rocznice Powstania Warszawskiego, Jasełka, Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Dzień Kobiet, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, oraz imprez sportowych i turystycznych) kolejną ważną inicjatywą na rzecz rozwoju wsi jest powołanie stowarzyszenia.

W zebraniu założycielskim, które odbyło się w Domu Ludowym w Żeglcach 29 marca udział wzięło 28 osób, z których wybrano siedem osób do Zarządu i trzy osoby do Komisji Rewizyjnej.

Zgodnie z procedurami spotkania założycielskiego ukonstytuował się Zarząd i Komisja Rewizyjna Żegleckiego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" w następującym składzie:
Zarząd:
Prezes Zarządu - Iwona Skalska
Wiceprezes Zarządu - Maciej Bęben
Wiceprezes Zarządu - Grzegorz Węgrzynowski
Sekretarz - Katarzyna Jagieło
Skarbnik - Olga Słowik-Matys
Członek Zarządu - Roman Skowron
Członek Zarządu - Tomasz Serwa

Stowarzyszenie Żeglce

Komisja rewizyjna:
Przewodniczący - Małgorzata Bazan
Członek - Magdalena Wasłowicz
Członek - Wojciech Bularski

Wśród wielu założeń statutowych Żegleckiego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" znajduje się m. in. szeroko pojęta działalność kulturalno-sportowo-rekreacyjno-turystyczna, promocja regionu, gminy oraz wsi, organizacja imprez okolicznościowych oraz wiele innych.

Stosowne dokumenty założycielskie w celu rejestracji Stowarzyszenia zostały skierowane do Krajowego Rejestru Sadowego w Rzeszowie.

Z tego miejsca chcielibyśmy zachęcić wszystkich do przyłączenia się do naszego stowarzyszenia. Będzie to możliwe po wypełnieniu formularza rejestracyjnego (członkowskiego), który niebawem znajdzie się stronie www.zeglce.pl. Mamy nadzieję, że podejmowane przez nas działania zjednoczą mieszkańców miejscowości Żeglec wokół wspólnych inicjatyw.

~pou

13-04-2017 15:24 12 12

[quote name="asterix"]no nie tylko z całym szacunkiem Grzegorz....jest kilka innych osób które naprawdę są wiele warte......zastanówcie się..[/quote]
Tzn???
Odpowiedz

~asterix

12-04-2017 23:00 12 13

no nie tylko z całym szacunkiem Grzegorz....jest kilka innych osób które naprawdę są wiele warte......zastanówcie się..
Odpowiedz

versailles

12-04-2017 22:51 14 8

[quote name="mieszkaniec"]ten balonik kiedyś pęknie jak bańka mydlana![/quote]
Coś mi się wydaje, że[b] balonik to pękł ale Twojemu tatusiowi[/b] i mamy oto takiego [b]mieszkańca malkontenta[/b] :-x , któremu nic się nie podoba, smutny musisz mieć żywot mieszkaniec :lol:
A ja tam cieszę się, że Grzegorz rozruszał młodych do działania i tak trzymać!!!
Wielkie brawa :roll:
Odpowiedz

~Że Chcę

12-04-2017 22:13 16 13

Zapraszamy wszystkich do działania z nami, zarówno tych sceptycznie jak i pozytywnie nastawionych. Mniej się obrażajmy a więcej róbmy dzięki temu tak jak w Naszym Statucie zapisane coś razem zrobimy dla tej Naszej Małej Ojczyzny. Niech kazdy zerknie na Swoje Ja...popatrzy co zrobiłem a co jeszcze zrobić mogę.....Razem Możemy Duuuuużżżoo Więcej..
Odpowiedz

~endy

12-04-2017 22:02 14 12

Ludzie weźcie się przestańcie wyzywać, przeginać kto może więcej...coś się dzieje chętni w tzw CZYNIE SPOŁECZNYM działają...zero z tego mają poza poświęceniem swojego czasu....a Wy dalej to źle to nie dobrze.....najlepiej zając fotelik przed kompem i narzekać.....a pokaż TY Jeden z Drugim co zrobiłeś dla tej wioski, gminy, społeczeństwa..
Odpowiedz

~Wandzia

12-04-2017 21:59 9 9

Oj gdzieżby miał od razu pęknąć... a jeśli nawet, to zrobimy z tego kabaret i też się na dobre obróci!!! :D
Odpowiedz

~xyz

12-04-2017 21:31 14 7

[quote name="mieszkaniec"]ten balonik kiedyś pęknie jak bańka mydlana![/quote]
Ty tak na serio czy tylko prowokujesz? O jakim Ty baloniku piszesz? Jakieś ukryte kompleksy masz?
Odpowiedz

~światowy

12-04-2017 20:22 12 12

mieszkaniec, kolokwialnie mówiąc w du... byłeś, gów.. widziałeś. Wyjdź na wioskę zobaczysz prawdziwy świat. Zapraszamy
Odpowiedz

~parafianin

12-04-2017 19:03 14 14

Mieszkaniec Ty pewnie chciałbyś żeby już pękł, albo żeby w ogóle nie był napompowany, weź pod uwagę to co jest teraz, to że Ci ludzie się udzielają, chcą coś zorganizować, chcą coś dla wioski wyszarpać, nie mając z tego materialnego zysku, poświęcając swój czas. Więc nie przejmuj się na zapas, tym co będzie kiedyś, kiedyś i czy w ogóle będzie. Myśl pozytywnie, będziesz zdrowszy i szczęśliwszy, jak Ci na zdjęciu.
Odpowiedz

~Typ

12-04-2017 19:01 14 9

Prędzej ty pękniesz z zazdrości że coś się wreszcie dzieje i nadganiamy 25 lat nic nie robienia niż pęknie balonik. Dołącz do nas a nie ....
Odpowiedz

~mieszkaniec

12-04-2017 18:49 14 10

ten balonik kiedyś pęknie jak bańka mydlana!
Odpowiedz

~Bravo

12-04-2017 14:30 10 11

Brawo Wy! Młode osoby z głowami pełnymi pomysłów - to musi się udać!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.