Zgodnie z planowanym terminem zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1896R Krosno - Kobylany - Toki. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
W ramach prac wykonano m.in. nową nawierzchnię na długości 3156 m, budowę chodnika wraz z rondem na skrzyżowaniu w Chorkówce – warto zaznaczyć że jest to pierwsze rondo w powiecie krośnieńskim, przebudowę chodnika w Zręcinie, remont istniejącego odwodnienia drogi, remont kanalizacji wzdłuż przebudowywanej drogi. Wartość zadania wraz z nadzorem inwestorskim stanowi 1 823 776 zł, z czego dofinansowanie z PROW to kwota 1 125 598 zł. Pozostała część to wkład własny powiatu oraz udział finansowy gminy Chorkówka.

Oficjalne otwarcie drogi odbyło się 9 grudnia w obecności wicestarosty Adolfa Kasprzyka, urzędującego członka Zarządu Powiatu Aleksandra Mercika, zastępcy wójta gminy Chorkówka Dariusza Batora, dyrektora PZD w Krośnie Marka Pepery oraz inspektora nadzoru i przedstawicieli wykonawcy, którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

Droga Chorkówka

Podczas odbioru dyrektor A. Mercik przypomniał, że powiat po raz pierwszy mógł aplikować o środki w ramach PROW i udało się. Wartość dofinansowania z programu to ponad 63,63 % co jest bardzo korzystne dla powiatu.

W imieniu mieszkańców, wójta oraz Rady gminy Chorkówka podziękowania dla Zarządu Powiatu przekazał zastępca wójta D. Bator. - Serdecznie dziękuję za zadanie, które było od wielu lat oczekiwane. Efekt widzimy wszyscy. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo, jak również wizerunek siedziby Urzędu Gminy w Chorkówce.

~PSL

18-12-2016 21:07 11 6

rondo im. PSL-u !!! :cry: :cry: :cry:
Odpowiedz

~Msif

18-12-2016 08:53 7 6

:lol: "Pierwsze rondo w powiecie" - przecież to nawet nie jest pierwsze rondo w gminie.
Chyba ktoś zapomniał o rondach w: Miejscu Piastowym, Korczynie (na dole Rynku) i w Szczepańcowej (strefa przemysłowa).
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.