Damian Fejkiel i Aneta Pęcak laureatami konkursu Bohaterowie Sienkiewicza.
1 grudnia 2016 w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie Anny Czerwińskiej-Rydel - autorki książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.

Na zakończenie spotkania pisarka wręczyła nagrody laureatom konkursu plastycznego - ogłoszonego z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza - pt. "Bohaterowie Sienkiewicza". Uczestnicy mieli za zadanie w dowolnej formie plastycznej zaprezentować postacie z wybranej książki pisarza. Najczęściej przedstawiani byli bohaterowie nowel i powieści: "W pustyni i w puszczy", "Krzyżacy", "Janko Muzykant", "Quo vadis".

Na konkurs wpłynęło 103 prace. W każdej grupie wiekowej jury przyznało 3 równorzędne nagrody oraz 3 wyróżnienia. W kategorii uczniowie szkół podstawowych nagrody otrzymali: Paweł Kuliga ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Krośnie, Julia Szarek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie oraz Julia Lenko z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie. Natomiast wyróżnienia przyznano: Paulinie Filipczak ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie, Piotrowi Oziminie z Zespołu Szkół Publicznych w Króliku Polskim oraz Helenie Myszkal z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie.

Natomiast w kategorii uczniowie gimnazjów nagrody otrzymali: Damian Fejkiel z Gimnazjum w Świerzowej Polskiej, Aneta Pęcak z Gimnazjum w Zręcinie i Mikołaj Szuba z Gimnazjum we Wróbliku Szlacheckim. Wyróżnienia w tej grupie wiekowej jury przyznało: Janowi Szuflicie z Gimnazjum w Świerzowej Polskiej, Natalii Ząbik z Gimnazjum w Korczynie oraz Katarzynie Kłosowicz z Gimnazjum nr 4 w Krośnie.

Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Krośnieńska Biblioteka Publiczna w ramach projektu "Sienkiewicz w roli głównej" przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.