43 zawodników stanęło na starcie II Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce.

Celem biegu było upowszechnianie biegania, jako najprostszej i najtańszej formy aktywności fizycznej, propagowanie czynnego wypoczynku oraz aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promowanie miejscowości Żeglce.

Do rywalizacji przystąpiło 43 zawodników którzy mieli do pokonania 6-cio kilometrową trasę. W biegu w kategorii open mężczyzn najszybszy okazał się Robert Gleń reprezentujący MUKS Podkarpacie Jedlicze (czas 00:22:26), drugie miejsce zajął Michał Latkiewicz a trzecie Jan Rodzinka. Wśród kobiet najszybsza (czas 00:28:28) była Marzena Moskal, kolejne miejsca zajęła Renata Urbanek i Ewelina Wacławska.

W Marszu Nordic Walking pierwsze miejsce zajął Robert Janocha, kolejne Wojciech Bilik i Krzysztof Gierlasiński. Wśród kobiet zwyciężyła Beata Łopatkiewicz, przed Haliną Ćwiąkała i Agnieszką Pasieka.

Najlepszym zawodnikiem z Gminy Chorkówka okazał się Michał Latkiewicz z Kopytowej a wśród kobiet Maria Obłój również z Kopytowej. Najmłodszym uczestnikiem biegu była Julita Głód (12 lat) a najstarszym Janusz Panek (67 lat).

Organizatorami II Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce byli: Rada Sołecka Żeglce, OSP Żeglce, LKS "Błękitni" Żeglce i Szkoła Podstawowa im. Karola Klobassy Zrenckiego w Żeglcach.

.

Sponsorzy imprezy: EUROAUTO-ZBYT – Małgorzata Frużyńska, KROSDACH – Jakub Hejnar - Urszula Rospond, Sklep firmowy Rafinerii w Jaśle - Arkadiusz Frużyński, Zielony Koszyk – Wojciech Bularski, GLASMARK, Power Dance Studio – Marzena Szmyd, BUTIK Zręcin – Katarzyna i Piotr Kozubal, Magdalena Kukulska, J&J Bud – Jan Rodzinka, SPAR Zręcin – Mariusz Soliński, Prezentarnia – Arnold Mikulski oraz Gmina Chorkówka.

~takao

07-06-2016 09:15 7 12

nie śpi, nie śpi, po latach stagnacji przyszedł czas na ożywienie!!! aż raduje się serce, jak widzi się całą wioskę razem, dorosłych i dzieci, mieszkańców z każdego zakątka wioski, tych którzy lubią sport i biorą udział w zawodach i tych, którzy "tylko" kibicują, także tych którzy poświęcają czas, żeby to zorganizować i pomóc! nieważne spory i waśnie, a liczy się tylko dobrze spędzony czas :) TAK TRZYMAĆ!