Po raz 16-ty Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia działające na terenie gminy Chorkówka zaprezentowały stoły wielkanocne. XVI Karpacka Wielkanoc tym razem odbyła się w Szczepańcowej.
W części artystycznej wystąpił chór ze Szczepańcowej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej. Nie zabrakło życzeń z okazji świąt, złożyli je m.in. Adolf Kasprzyk - Wicestarosta Krośnieński i Andrzej Koniecki - Wójt Gminy Chorkówka.

Kulminacyjnym punktem imprezy była degustacja potraw.

Zobacz zdjęcia


~kazimierz

06-04-2015 10:29 18 17

[quote name="Zygmyunt"]Najlepiej czekać na gotowe podpowiedzi a jeszcze lepiej na pieniądze,to już potraficie dokładnie rozdysponować,podobnie tutaj wspomnę o budynku starej plebanii czy organistówki,niszczeje wszystko puste a ludzie z małymi dziećmi nie mają gdzie mieszkać,czy nie można tego w jakiś sposób rozwiązać z władzami kościelnymi,może nalezy wsłuchać się w słowa papieża Franciszka,przyglądnąć jego postępowaniu,a oświecenie wówczas samo przyjdzie.Krzykaczem to jesteś ty bo czekasz tylko na gotowe,a wtedy będziesz udawał jaki to z ciebie społecznik i co już zrobiłeś.[/quote]
Odpuść sobie pisanie takich mizernych wypocin. Wszystko Ci nie pasuje a nie masz żadnego pomysłu jak problemy rozwiązać. Kolejny z Ciebie żądacz i malkontent. Zacząłeś dyskusje w złym temacie i brak Ci jakichkolwiek rozwiązań. Dla Ciebie porostu jest źle i tyle a nie wiem jak zrobić żeby było dobrze. A co do budynku starej plebanii to spróbuj podejść do księży i zaproponuj im przekazanie budynku na jakiś cel. W jakim Ty żyjesz świecie, kiedy ostatnio słyszałeś żeby ta skostniala organizacja komuś coś dala? Sadownie chcesz jej odebrać czy jak ? Podpowiedź konkretne rozwiązanie a nie marudz tylko i zadaj.
Odpowiedz

~barthek

06-04-2015 09:08 14 12

[quote name="Zygmyunt"]Najlepiej czekać na gotowe podpowiedzi a jeszcze lepiej na pieniądze,to już potraficie dokładnie rozdysponować,podobnie tutaj wspomnę o budynku starej plebanii czy organistówki,niszczeje wszystko puste a ludzie z małymi dziećmi nie mają gdzie mieszkać,czy nie można tego w jakiś sposób rozwiązać z władzami kościelnymi,może nalezy wsłuchać się w słowa papieża Franciszka,przyglądnąć jego postępowaniu,a oświecenie wówczas samo przyjdzie.Krzykaczem to jesteś ty bo czekasz tylko na gotowe,a wtedy będziesz udawał jaki to z ciebie społecznik i co już zrobiłeś.[/quote]

Lepiej już nic nie mów i nie ośmieszaj sie
Odpowiedz

~Zygmyunt

06-04-2015 07:31 13 16

Najlepiej czekać na gotowe podpowiedzi a jeszcze lepiej na pieniądze,to już potraficie dokładnie rozdysponować,podobnie tutaj wspomnę o budynku starej plebanii czy organistówki,niszczeje wszystko puste a ludzie z małymi dziećmi nie mają gdzie mieszkać,czy nie można tego w jakiś sposób rozwiązać z władzami kościelnymi,może nalezy wsłuchać się w słowa papieża Franciszka,przyglądnąć jego postępowaniu,a oświecenie wówczas samo przyjdzie.Krzykaczem to jesteś ty bo czekasz tylko na gotowe,a wtedy będziesz udawał jaki to z ciebie społecznik i co już zrobiłeś.
Odpowiedz

~kazimierz

05-04-2015 14:06 17 10

[quote name="Zygmyunt"]Można zrobić wiele rzeczy ale ilości symboliczne dla podtrzymania tradycji,a to że w Zręcinie nie ma gospodarza to widać na każdym kroku,nawet droga na stadion przypomina grzęzawisko bo służy też jako parking dla odwiedzających groby,nie wspomnę już o cmentarzu czy pięknym eksponacie obok kościoła czyli starym młynie jeśli to zabytek to może warto go odnowić przecież Zręcin to wioska z tradycją piękny zabytkowy kościół,grób Lukasiewicza i to wszystko w otoczeniu błota i rozwalającej się rudery wynika z tego że niedawne wybory sołtysa były kolejną pomyłką,proponuję wycieczkę do innych wiosek może ktoś wreszcie przejrzy na oczy.[/quote]
Punkt pierwszy Twoich swiatecznych wypocin: droga na stadion - do kogo ta droga nalezy, jest gminna, prywatna, powiatowa, koscielna? To w ogole jest droga oficjalna? Byles na zebraniu wiejskim i jak glosowales jak rozdysponoiwac pieniazkami? Ile bylo pieniazkow do podzialu?
Punkt drugi Twoich swiatecznych wypocin: stary młyn. Co z nim zrobic? Jak juz odbudowac to kto na to wylozy pieniadze i co ma w nim powstac? Mlyn, mieskzania, sklepy? Mysle ze koszt odbudowy to kilka milionow, kto da takie pieniadze?
Odpowiedz

~kazimierz

05-04-2015 14:00 16 34

[quote name="Zygmyunt"]Obojętnie gdzie się pisze,jeśli się nie potrafi rządzić to się nie pcha na piedestał ty gorliwy obrońco,każda miejscowość stara się jakoś załatwić najpilniejsze problemy miejsc publicznych i najbardziej uczęszczanych tylko nie Zręcin,ale widać jakie macie wszyscy podejście tylko do pełnienia funkcji za pieniądze,a z myśleniem to już jest problem,bo ono niewprawionym szkodzi i to jest tego przykład.[/quote]
Zygmunt nie podpowiadasz zadnych rozwiazan tylko masz pretensje. Jestes kolejnym krzykaczem co wszystko wie tylko nie portafi nic zrobic i czegos konkretnego zaproponowac. Pokaz wszystkim jak myslisz i napisz jak konkretne problemy Zrecina rozwiazac. Moze sa faktycznie az tak wybitne i przyczynisz sie do poprawy zycia mieszkancow. Czekam!
Odpowiedz

~Zygmyunt

05-04-2015 13:33 20 14

Obojętnie gdzie się pisze,jeśli się nie potrafi rządzić to się nie pcha na piedestał ty gorliwy obrońco,każda miejscowość stara się jakoś załatwić najpilniejsze problemy miejsc publicznych i najbardziej uczęszczanych tylko nie Zręcin,ale widać jakie macie wszyscy podejście tylko do pełnienia funkcji za pieniądze,a z myśleniem to już jest problem,bo ono niewprawionym szkodzi i to jest tego przykład.
Odpowiedz

~kazimierz

05-04-2015 10:35 14 16

[quote name="Zygmyunt"]Można zrobić wiele rzeczy ale ilości symboliczne dla podtrzymania tradycji,a to że w Zręcinie nie ma gospodarza to widać na każdym kroku,nawet droga na stadion przypomina grzęzawisko bo służy też jako parking dla odwiedzających groby,nie wspomnę już o cmentarzu czy pięknym eksponacie obok kościoła czyli starym młynie jeśli to zabytek to może warto go odnowić przecież Zręcin to wioska z tradycją piękny zabytkowy kościół,grób Lukasiewicza i to wszystko w otoczeniu błota i rozwalającej się rudery wynika z tego że niedawne wybory sołtysa były kolejną pomyłką,proponuję wycieczkę do innych wiosek może ktoś wreszcie przejrzy na oczy.[/quote]i co to ma wspólnego z Wielkanocą? Widzę ze nie masz gdzie swoich żali wypisywać to piszesz byle gdzie I byle jak. Co ma sołtys zrobić, kupić z własnych pieniędzy asfalt i zrobić drogę? A może cegłę i odbudować młyn?
Odpowiedz

~Zygmyunt

05-04-2015 10:03 15 14

Można zrobić wiele rzeczy ale ilości symboliczne dla podtrzymania tradycji,a to że w Zręcinie nie ma gospodarza to widać na każdym kroku,nawet droga na stadion przypomina grzęzawisko bo służy też jako parking dla odwiedzających groby,nie wspomnę już o cmentarzu czy pięknym eksponacie obok kościoła czyli starym młynie jeśli to zabytek to może warto go odnowić przecież Zręcin to wioska z tradycją piękny zabytkowy kościół,grób Lukasiewicza i to wszystko w otoczeniu błota i rozwalającej się rudery wynika z tego że niedawne wybory sołtysa były kolejną pomyłką,proponuję wycieczkę do innych wiosek może ktoś wreszcie przejrzy na oczy.
Odpowiedz

~Hanka.....

01-04-2015 22:43 12 14

Oj tyle jedzenia....Owszem jest ale to idzie z kieszeni tych Pań które należą do KGW a nie z Gminy z tego co wiem....
Odpowiedz

~tak to jest niestety

01-04-2015 22:01 16 9

po co tego typu imprezy? to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. dlaczego nie można tej kasy przeznaczyc na cos bardziej pożytecznego
Odpowiedz

~wyspowiadany

01-04-2015 14:50 18 10

Tyle żarcia a biedne dzieci z ubogich rodzin nie mają co jeść :-x
Odpowiedz

~mieszkaniec

29-03-2015 19:45 15 11

Jaki Pan taki kram
Odpowiedz

~Zygmyunt

29-03-2015 18:02 14 8

Pięknie i suto zastawione stoły wielkanocne,podziwiać wkład pracy i poświęcenie,szkoda tylko że tak duża wioska jak Zręcin wypadła bardzo ubogo,dotyczy oczywiści KGW.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.